Půjčujete si? Nedopusťte se častých chyb

Přemýšlíte nad tím, že si půjčíte peníze? Nemusíte se za to stydět, každý se může dostat do tíživé finanční situace, kdy peníze jsou opravdu potřebné a kdy je nutné je sehnat brzy. A nebankovní půjčky (samozřejmě i jiné typy půjček či finanční produkty) jsou možnosti, jak peníze získat. Jen si tedy dejte pozor, abyste se nedopustili chyb, které se dopouští drtivá většina z nás. Víte, na jaké chyby si máte dávat pozor? 

Chybovat je lidské, ovšem u chybování u zřizování půjček se můžete pekelně spálit. Někteří lidé potřebují peníze tak rychle, že se dopouští zbrkle chyb, které je mohou dostat případně do malérů nebo díky kterým mohou být později překvapeni. Víte, jaké chyby nejčastěji děláme ve spojení se zřizováním půjček? 

Neinformujeme se o úrocích 

Mnozí lidé nemají důvěru v klasické nebankovní instituce, a tak si chtějí vzít půjčky od bank. Jenže banky jsou v tomto velmi zkušené, zaměstnanci poboček dokážou člověka dostat do stavu, kdy si myslí, že jsou nabízené půjčky nejvýhodnější a že výhodnější neexistují. Jsou navíc tak šikovní, že člověka přemluví k podpisu, aniž by se informoval o základních věcech, na kterých záleží, a sice například na úrocích. 

O úrocích se bohužel neinformujeme zavčasu, později však hořce litujeme, jelikož právě úroky jsou vyšší, než jsme předpokládali. Dejte si proto velký pozor.  

Neprozkoumáte trh 

Jelikož potřebujete peníze ihned, neprozkoumáte trh a to, co se vám nabízí. Mnozí lidé zbrkle jdou do první půjčky, která se jim nabídne, čehož posléze hořce litují, jelikož zjistí, že existuje daleko výhodnější půjčka s lepšími podmínkami a nižším úrokem. Nevkládejte se tedy do rukou první banky, která se vám nabídne. Raději využijte srovnávače půjček, které dokážou krásně uspořádat půjčky, jež splňují přesně vaše požadavky.