Jak je to s placením nehody při jízdě pod vlivem?

V dnešní době hraje velkou roli především pojištění. Pojištění je v našem životě opravdu důležité, proto dbáme na to, abychom byli pojištění opravdu snad proti všemu. Nejdříve pojišťujeme svou domácnost, protože náhoda je vážně nepředvídatelná a mnohdy se nám může stát něco, díky čemuž nám dům může spadnout přímo na hlavu. V takové situaci si přejeme, abychom byli nejradši mrtví, protože následující finance, které budeme muset vložit do opravy, pro nás budou vážně něco nesnesitelného. Vždy si říkáme, že nám ta střecha nespadla na hlavu a my zemřeli společně s domem. Jenže pro takové situace je tu právě to pojištění, které nám vždy nabídne nějaké to odškodnění, jež nám alespoň trochu pomůže v těžké situaci.

Ostatně pojistit jde vlastně všechno. Nejčastěji pojišťujeme sebe proti snad každému jevu, jenž se nám může stát. Potom pojišťujeme i auto, protože nehody jsou na denním pořádku a někdy můžeme udělat chybu my, jindy jiný řidič. V každém případě se oplatí mít pojištěný i vůz. Jenže v každém takovém pojištění automobilu je pak jedna výjimka, která se vztahuje na řízení pod vlivem alkoholu a následnou nehodu, kterou bychom díky alkoholu spáchali. Jak to je v takové situaci a je vážně pravda, že se na takové situace naše pojistka nevztahuje?

Pojišťovny mají tuto záležitost ve výlukách

Češi jsou všeobecně známí tím, že si rádi dají do nosu. V popíjení alkoholu jsme snad na prvním místě z celé Evropy. Tento titul nás mnohdy těší, ale na druhou stranu se jedná o nepříjemnou záležitost, na kterou mnohdy doplatíme. Pokud bychom třeba řídili pod vlivem a nabourali jiný vůz, vše musíme vysolit ze své vlastní kapsy, protože na to se nám pojištění, ať je sebevíc dobré, nevztahuje. Pojišťovny mají tuto nehodu ve výlukách, protože rozhodně nechtějí platit za naši nezodpovědnost. Možná nás tím naučí, abychom za volant v podnapilém stavu vážně nesedali.