Pošta opět začíná zdražovat své služby

Během vánočních svátků si pobočky České pošty opravdu mákly. Jejich doručování bylo opravdu rychlé, což je ostatně šlechtí. Co už tak chvályhodné není, je opětované zdražování služeb. Mnozí lidé na Českou poštu nedají dopustit, ale pravdou je, že právě Česká pošta už není tak výhodná jako kdysi. Neustálé zdražování poštovních služeb jenom nahrává konkurenci do karet – a že už Česká pošta opravdovou konkurenci má! Je to společnost Zásilkovna, která je v současné době výhodnější než zmiňovaná Česká pošta. Stále více lidí si uvědomuje, že doručování prostřednictvím Zásilkovny je často nejen rychlejší, ale také levnější.  

Česká pošta však nehledí na svou konkurenci a žije v domnění, že její služby budou využívány dnes a denně. Jenže jedná se jen o domněnku, kterou si pošta utvořila. Pokud bude pokračovat zdražování služeb, rázem bude po zákaznících.  

Jaké konkrétní služby se zdražují? 

Pojďme však přistoupit přímo k věci a prozraďme si, jaké služby se konkrétně zdražují. Například se zdražuje zasílání klasického doporučeného dopisu, také se zdraží poplatek za poslání cenného psaní nebo i peníze poslané poštovní poukázkou. Nové ceny začaly platit první lednový den a mnozí zákazníci jsou opět pohoršení a nemile překvapení.  

Co je důvodem zdražujících se služeb? 

V souvislosti se zvyšujícími se cenami za služby se nabízí otázka, co je toho důvodem, co stojí za neustálým zdražováním poštovních služeb? Podle mluvčí České pošty stojí za zdražováním služeb hlavně rostoucí náklady. I když se samotnému mluvčímu nezdá zdražování služeb dramatické, pro běžné smrtelníky zdražování byť v řádech několika korun dramatické je.  

Ceny stoupnou o tři koruny 

Obecně lze říct, že ceny stouply o tři koruny. Stoupla cena jak odesílání doporučeného psaní, tak odesílání cenného psaní či poslání peněz poukázkou, jak již bylo zmíněno. Taky se zdražily poukázky s urychlenou výplatou typu D.