Uvažujete o půjčce? Máme pro vás několik dobrých rad

Po vánočních svátcích nejeden člověk uvažuje o půjčce. Přece jenom je jedna kapsa prázdná, druhá vysypaná, a tak je otázkou, kde sehnat potřebné peníze, které by aktuální situaci mohli zachránit. Samozřejmě každý člověk musí mít na paměti, že půjčka není jediné dobré řešení, ale že existuje vícero řešení, jak se dostat z finanční tísně. Můžeme se obrátit na rodinu, můžeme se obrátit na přátele. Pakliže se stejně rozhodnete pro půjčku, máme pro vás několik dobrých rad, které vám jistě pomůžou.  

Než si zajdete pro půjčku, položte si několik otázek 

Než přece jenom zavítáte do banky pro půjčku, měli byste si zodpovědět několik otázek. Například je třeba si zodpovědět otázku, jestli si skutečně potřebujete půjčit peníze. Jestli je půjčka na věc, jejíž životnost je delší než splatnost půjčky. Také si položte otázku, jestli vám nemůže půjčit vaše vlastní rodina. Půjčit si od příbuzných je daleko lepší, než si půjčovat od banky, která po vás bude chtít pravidelné splátky, navíc také nemalý úrok.  

Shrňme si tedy dvě otázky, které je třeba si položit ještě před tím, než se vydáte do banky pro půjčku: 

  • Potřebuju skutečně půjčku? 
  • Nepůjčí mi vlastní rodina? 

Otázky, které je třeba si položit, když žádáme o půjčku v bance 

Pokud se opravdu rozhodnete půjčit si v bance, je taktéž třeba si zodpovědět několik otázek. Například je třeba si zodpovědět otázku, jestli víte, kolik zvládnete splácet. Než se vydáte do banky, musíte si dobře spočítat, kolik vlastně zvládnete splácet a jak to se splátkami nakonec bude. Kromě toho si zodpovězte další otázku, a to, jestli si opravdu potřebujete půjčit tolik, o kolik banku žádáte. Vždy platí jedno pravidlo, a sice je lepší půjčit si méně než více.  

Opět si shrňme otázky, které je třeba si položit, pokud jdete žádat o půjčku banku: 

  • Vím, kolik dokážu splácet? 
  • Opravdu si potřebuju půjčit tolik?