Proč si zažádat o nebankovní půjčku?

Dostali jste se do situace, kdy si potřebujete půjčit? Jste aktuálně bez práce a vaše železná zásoba se blíží ke svému minimu? Je načase zažádat o půjčku, která vás může dostat z prekérní situace. Otázkou je, o jakou půjčku zažádat. Pokud se ve světě půjček neorientujete, nejspíše vás překvapí, jak velké množství půjček se na trhu nachází. Ten, kdo do světa půjček nahlédl poprvé, může být do jisté míry zaskočen a nemusí vědět, co dělat. Pojďme si říct, o jakou půjčku zažádat a proč.

Když se řekne slovo „půjčka“, lidé si vybaví svou banku a opravdu dlouhé fronty, které na pobočkách bank obvykle bývají. Půjčky ale dávno neposkytují jenom banky, ale také mnohé nebankovní instituce, které poskytují po mnohých stránkách výhodnější půjčky než banky. Pokud by tedy byla položena otázka, o jakou půjčku zažádat, jednoznačná odpověď by byla: „Nebankovní půjčky“. Další otázkou je: „Proč?“

1) Jsou výhodnější

Jak jsme zmínili, nebankovní půjčky jsou v mnohých směrech výhodnější než bankovní. Pokud patříte k lidem, kteří upřednostňují férovější jednání a možnost pročíst si smlouvu do detailu, obraťte se na nebankovní instituce. Díky tomu, že umožňují zřídit si půjčku z pohodlí domova, nemusíte při vyřizování půjčky nikam spěchat. Nemusíte spěchat u pročítání smluvních podmínek, nikdo nebude nedočkavě klepat do stolu, jako to dělají zaměstnanci na pobočkách bank. Budete mít dostatek času na to, abyste půjčku vyhodnotili a usoudili, jestli se vším (i s větami napsanými nejmenšími písmeny) souhlasíte.

2) Jsou rychlejší

Mnohým bankám trvá i několik týdnů, než vyřídí půjčku, o kterou jste žádali. Mnozí lidé pomalé vyřizování bank zavrhují. Když už se vložíte do rukou bank, očekáváte, že půjčku dostanete v době, kdy ji potřebujete, nikoli v době, kdy o půjčku nestojíte.

Nebankovní instituce jsou si vědomy toho, že půjčku potřebujete doslova ihned. Proto žádosti vyřizují do několika minut, do dalších několika minut jsou peníze na účtu, který jste zadali do žádosti.