Půjčka na směnku bez podvodu – lze předejít rizikům? 

Půjčky na směnku se většinou nevyplácí. Mnoho lidí si totiž neuvědomuje fakt, že pro směnku neexistuje žádný státem stanovený tiskopis, a tudíž může být směnka sepsaná na koleně v hospodě po deseti pivech. Když maličko s nadsázkou přijmeme fakt, že onen dotyčný vyplní všechny státem dané náležitosti směnky, směnka platí. Velmi časté jsou také půjčky na směnku ale myslíte, že existuje půjčka na směnku bez podvodu? A jestli ano, jak předejít rizikům?  

Půjčka na směnku bez podvodu možná je, hledá se však jen velmi těžko 

Půjčka na směnku bývá obvykle až krajním řešením, když už zájemce o půjčku nemá moc možností, kde by si půjčil. Obvykle je půjčka na směnku dost riziková, protože se jí zavazujete, že v případě nesplacení přijdete o zastavenou věc – nejčastěji o střechu nad hlavou. Tady je dobré dávat si pozor a být krajně obezřetný, protože lichváři rádi zneužívají bezvýchodné situace žadatelů o půjčku. Důležité je dívat se na výši úroků i podmínky splácení.  

V případě těchto půjček je výše úroků ničivá a přímo ohrožuje existenci dlužníka. V případě příliš vysokých úroků a nelidských podmínek splácení je pak více než jasné, že daný dlužník o zastavenou věc přijde. Půjčka na směnku bez podvodu však možná je, chce to ale hledat a dobře si uvědomit rizika. Možná je lepší vyzkoušet jiné možnosti půjčky, u kterých nemusíte dát do zástavy svou nemovitost. Nebankovní společnosti nabízejí nepřebernou škálu produktů, z nichž si určitě můžete vybrat. 

Směnka jako poslední možnost? 

Protože je směnka nejrychlejší a nejjednodušší formou úvěru, je značně riziková a bere se jako poslední možnost, když už žadatel o půjčku nemá kam jít. Většinou je to buď, anebo. Dlužník potřebuje finance, a proto kývne na půjčku formou směnky. Ve většině případů však tohle končívá špatně a dlužník přichází o střechu nad hlavou. A proto by půjčka formou směnky neměla spadat mezi první způsoby, jak si půjčit. Síť nebankovních společností je opravdu rozsáhlá, stejně jako jejich nabídka produktů, které vám sednou mnohem více než půjčka na směnku.