Potřebujete šetřit? 3 tipy, jak na to, aneb skromnost je v módě 

Zeje vaše peněženka prázdnotou? Nebo se už nechcete před každou výplatou smutně dívat do prázdné lednice? Pak se naučte skromnosti! A nebojte se, nikdo se nemusí dozvědět o tom, že máte hluboko do kapsy, stačí to jen okolí správně podat… 

Minimalismus v šatníku 

Každý měsíc si říkáte, že nesmíte tolik utrácet za oblečení, ale stále nemáte, co na sebe? Chyba bude možná někde jinde, konkrétně ve výběru jednotlivých kousků. Vybírejte nadčasové, snadno kombinovatelné kousky a stávající šatník oživte pomocí doplňků. Nebojte se ale ani extravagantnějších kombinací z toho, co zrovna moc nenosíte, a zahrajte si na Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě. A mějte neustále na paměti, že minimalismus je v módě aktuálně velkým hitem, takže méně znamená více! 

Minimalismus na talíři 

Restaurace pyšnící se michelinskou hvězdou se vás nebude snažit nacpat k prasknutí. Proto se o to nesnažte ani vy. Na talíři také nemusí být deset různých, velmi drahých surovin. Moderní gastronomii vládne jednoduchost, proto si bez obav zahrajte na populárního šéfkuchaře. Připravte hostinu z levných, dostupných surovin, které používaly naše babičky a které už poněkud upadly do zapomnění, například pohanky, červené řepy apod. Také není od věci vyjíst všechny domácí zásoby, uvidíte, že vaše spíž má jistě co nabídnout! 

Minimalismus v životě 

Utratíte doslova majlant při dámské jízdě nebo při posezení s přáteli? Vezměte rozum do hrsti, do peněženky si dejte nějaký menší obnos a vyrazte do víru noci s předsevzetím držet se aspoň trochu zkrátka! Když zůstanete jen u jedné či dvou skleniček bílého vína, ušetříte nejen spoustu peněz, ale také jednu nepříjemnou kocovinu, a navíc budete za opravdovou dámu! A co si budeme povídat, jestliže omezíte nejrůznější pochutiny, třeba shodíte i nějaké to kilo… 

Skromnost je zkrátka v módě, takže nikdo nemusí vědět, že momentálně máte trochu hlouběji do kapsy. Udělejte z tohoto svého menšího handicapu přednost a rázem budete za hvězdu!