Rozhodli jste se pojistit svého mazlíčka? Co vám pojišťovna neproplatí?

Pojištění domácích mazlíčků je něco zcela běžného. Přece jenom za své čtyřnohé parťáky ročně utrácíme miliony korun. A v touze snížit náklady spojené s péčí o něj je pojistka opravdu dobrý krok. Bohužel (stejně jako u pojištění dospělého člověka) pojistka všechno neproplácí. Jsou situace, kdy se přece jenom kasa celé rodiny pořádně zapotí. 

Pojištění za určitých podmínek 

Podle posledních průzkumů zájem o pojištění domácích mazlíčků roste rekordním tempem. Jak již bylo zmíněno, je to především v touze snížit náklady spojené s veterinární péčí, které mnohdy až sahají do nebes. Aby však taková pojistka mohla být vůbec sjednána, musí se splnit několik podmínek.  

Konkrétně musí být zvíře zdravé a ideální musí mít očkování proti konkrétním nemocem, jež si stanoví pojišťovna. Samozřejmě musí být očipováno nebo musí mít příslušné tetování.  

V dnešní době se také velmi často setkáte s věkovým limitem čili existují pojišťovny, které nepojistí zvíře nezávisle na věku.  

Co pojištění pokrývá? 

Pakliže se vám podaří sjednat pojištění svému domácímu mazlíčkovi, pak máte pokryté nejen léčení nemocí či úrazů, ale také uhynutí nebo utracení. A samozřejmě to pokrývá i odpovědnost za škodu čili pokud mazlíček něco rozbije nebo zničí, pojištění by mělo vzniklé škody pokrýt.  

Pojištění má také hradit případnou hospitalizaci zvířete na specializované klinice, pakliže to bude doporučeno nebo předepsáno. Některé pojišťovny ale pro tento případ mají nastavenou pouze spoluúčast. 

Pojistka nekryje všechno 

Jak ale bylo zmíněno, může dojít na situace, kdy budete muset vytáhnout nemalý obnos ze své kapsy. Pojistka totiž nekryje všechno. Bohužel musíte uhradit léčbu chronických onemocnění, preventivní nebo kosmetické zákroky, také kastraci, pakliže k ní došlo z jiného než zdravotního důvodu, či očkování. Odstranění vnějších parazitů je také záležitost vaší peněženky.