Výběr tonerů? Máte několik možností

V okamžiku, kdy se rozhodnete investovat do laserové tiskárny, se před vámi objeví nová otázka. Do jakého toneru se v dnešní době vyplatí investovat peníze? V podstatě máte na výběr ze tří možností. Nutno ovšem podotknout, že ne všechny jsou po důkladném porovnání výhodné. Nevíte si rady? Nezoufejte. Od toho jsme tu my a tento článek, který vás nákupem tonerů provede od začátku do konce. Nebudeme tedy nic prodlužovat a vrhneme se rovnou na věc, co říkáte?

Jaké tonery se na trhu vyskytují?

  • renovované tonery
  • alternativní tonery
  • originální tonery

První možnost, čili renovované tonery, vlastně spočívá v tom, že do prázdných tonerů je nasypán nový prášek. Tato cesta je sice poměrně levná, kvalita výsledného tisku se ovšem nepohybuje na dobré úrovni. Doplněné tonery zkrátka nefungují tak, jak by měly. Proto vám tento způsob výměny příliš nedoporučujeme, i když k němu cena může svádět.

O poznání lepší volbou jsou alternativní tonery, které jsou o něco levnější než ty originální, nicméně se jim z hlediska kvalita poměrně přibližují. Levné tonery Epson jsou jasným důkazem toho, že dostačující kvalita může být i levná. Oproti předešlému typu tonerů je to skutečně příjemná změna.

Nad originál jednoduše není

Pokud chcete zajistit tu nejvyšší možnou kvalitu tisku, tak nad originální toner jednoznačně není. Při výběru takového toneru samozřejmě záleží také na značce tiskárny, která musí být stejná. Originální tonery Xerox a také tiskárny zmíněné značky jsou absolutní špičkou ve svém oboru, takže investice do nich je tou správnou volbou. Záleží ale na to, co je pro vás při výběru tím hlavním měřítkem.

Doufáme, že je vám problematika kolem tonerů do laserových tiskáren díky tomuto článku o něco jasnější. Jestli ano, tak text splnil přesně ten účel, který splňovat měl. Nezbývá než popřát hodně štěstí při nákupu, přátelé!