Do zemí s nejrychlejším internetem už Česko nepatří

Dnešní svět je světem, který ovládá internet. Bez internetu bychom v dnešní době nebyli tam, kde jsme, to si musíme přiznat. Navíc bychom už možná ani nevěděli, jak máme co vyhledat, najít, zjistit. Vždyť na internetu si nyní najdeme naprosto vše. Hledáme si nové byty, domy, vyřizujeme si půjčky či hypotéky. Hledáme si také práci či jen brigády, které by nám mohly pomoci s efektivním využitím času. Následně si také hledáme nové přátele, komunikujeme s těmi starými, udržujeme si kontakty i na dálku. Pakliže naše blízká osoba žije dlouho v zahraničí, můžeme si s ní volat zadarmo, a tak tedy i značně ušetříme. Vyřizujeme si korespondenci, která je díky internetu mnohem rychlejší, než jakékoliv posílání dopisů poštou. Mnohdy díky internetu pracujeme z domova, což nám umožňuje efektivnější práci v našem zaměstnání. Kdo by tedy chtěl žít ve světě internetu?

Česká republika navíc patřila mezi elitu

Česká republika navíc patřila mezi elitu, která se vyznačovala nejrychlejším internetem. Bohužel se však v současné době postavila na příčky, na kterých se tímto úspěchem už pyšnit nemůže. Společnost Akamai, která pravidelně sestavuje žebříček zemí s nejvyšší průměrnou rychlostí internetových přípojek, ji totiž z tohoto žebříčku už vyhodila. V minulých letech Česko patřilo mezi elitu, nyní se v tomto žebříčku už nevyskytuje vůbec. Tyto informace sděluje zpráva State of the Internet.

Česká republika však svými rychlostními kroky v internetovém zařízení neklesla. Dokonce se jedná o jakýsi růst rychlostního internetového připojení. Z žebříčku však vypadla z toho důvodu, že se v zahraničí značně zvýšila dostupnost vysokorychlostního internetu. Bohužel tento růst byl o něco větší a rychlejší, a tak se Česká republika hrnula rychlým pádem dolů na nižší pozice. Češi však jistě nic nepoznali, možná si dokonce libují v lepší kvalitě připojení. Zahraniční společnosti nabízející internet však přečkávají veškerá očekávání, a tak se není čemu divit, když se umístily na místech, kde dřív sídlilo právě Česko.