Chcete změnit banku? Půjde to rychleji!

Založit si bankovní účet by mělo být v dnešní době takřka povinností, protože se jedná o mnohem lepší, jednoduší a taky rychlejší manipulaci s penězi. Stát velké fronty na poště kvůli tomu, že si potřebujeme zaplatit různé závazky, poslat někomu peníze složenkou, kdy taková cesta stojí opravdu hodně času, či jen díky poště dostávat peníze – to je jednoduše opravdu zdlouhavé a v dnešním rychlém světě si to bohužel nesmíme dovolit. Proto založit si bankovní účet by mělo být opravdu podmínkou. Mnoho lidí zařizuje tento bankovní účet už svým pubertálním dětem třeba kolem sedmnáctého věku. Doba na střední škole je totiž může naučit určité zodpovědnosti s penězi. Každý měsíc jim tedy posílají určitou sumu, s níž musí daný měsíc vyžít. Ze začátku to dělá dětem problém, ale následně se naučí dobře hospodařit.

Jste spokojeni v bance?

Mnohdy se však může stát, že s vaší bankou nejste spokojeni, a to třeba kvůli vysokým poplatkům, které se co měsíc nesmyslně odčítají z vašeho účtu. Často platíte za naprosté hlouposti, a tak se tedy rozhodnete přejít k jiné bance, protože takové poplatky je přeci někdy nesmyslné platit, tedy alespoň v tak vysokých sumách. Bohužel se však mnoho lidí bojí, že přejít k jiné bance nejde. Ono se však jedná o naprosto snadný způsob, který se od březnového měsíce ještě urychlí.

Pokud jste tedy u své banky nespokojeni, odhodlejte se k odchodu a nebojte se zdlouhavého jednání. Několik let totiž celou změnu řídí nová banka, a tak vám jen stačí, abyste si zažádali o účet u nové banky. Vše je pak v jejích rukou a vy tak máte vystaráno. Navíc se tento proces v současné době ještě řádně zrychlil. A to konkrétně díky nové části novely o platebním styku, která bankám ukládá za povinnost, aby umožnili klientům změnu banky. Musí k tomu stačit pouze jedna návštěva na pobočce nové banky. Rychlost je tedy opravdu zaručena.