Dluhy a dluhové pasti. To není v Česku nic ojedinělého

Když se řekne slovo “dluhy”, většině lidem naskočí mráz na zádech. I když by se dalo říct, že v naší republice je zadlužen každý druhý, někteří se těmto závazkům vyhýbají obloukem. Je však třeba konstatovat, že jednoho dne pravděpodobně každý sáhne po půjčce, byť po drobné nebankovní půjčce jménem Razdva půjčka. Každý se zkrátka může dostat do dluhů, je však třeba k tomu přistupovat se střízlivou myslí a nepouštět se pak do dalších půjček po hlavě, pakliže to není úplně nutné. 

Jak jsme tedy zmínili, dluhy jsou strašákem ve skříni nejednoho člověka. Bohužel v České republice nejsou neznámé ani dluhové pasti či exekuce, které jsou většinou následkem zmiňovaných dluhových pastí či také dluhových spirál, jak se jinak dluhovým pastem říká. Podle posledních statistik a mapy exekucí je tímto břemenem zatíženo kolem osmi set tisíc obyvatel, zhruba půl milionu lidí má dokonce více jak tři exekuce na krku. Kromě toho víc jak 150 tisíc obyvatel má dokonce exekucí deset a více, což je pro mnohé až nepředstavitelné. 

Je třeba se dostat z dluhové spirály ven

Možná jste právě tímto člověkem. Možná právě vy máte na zádech těžké břemeno jménem exekuce a chcete se ho zbavit. Nezbývá vám v takové situaci nic jiného než se pokusit dostat se z dluhové pasti ven. To ale nebude nic snadného, bohužel. 

První krok, který vede z dluhové pasti, je ten, že se ke svým závazkům přihlásíte a rozhodnete se je řešit. To je to nejlepší, co můžete udělat. Je zapotřebí se nevzdat a začít své problémy okamžitě řešit a dávat je do pořádku.

Řešením je osobní bankrot

Pokud máte závazků na svém krku tolik, že je nejste schopní dlouhodobě splácet, pokud zároveň není možnost toho, že se vaše situace v blízké budoucnosti zlepší, je řešením takzvaný osobní bankrot čili oddlužení. Ten se vyhlašuje po splnění podmínek, jež stanovuje insolvenční zákon.