Drobná doporučení, jak ušetřit spoustu peněz

Máte prázdnou peněženku, ve které se vám usazuje jenom prach? Potřebujete si trochu vydělat, potřebujete nějaké peníze v peněžence ponechat? Pokud ano, je načase začít šetřit a nerozhazovat peníze všude okolo. Možná si říkáte, že šetřit neumíte, že to nezvládáte a že to nedáte, ale tak to opravdu není. Zvládnete to levou zadní, jenom musíte vědět, jak na to. Přinášíme vám proto několik drobných doporučení, díky kterým ušetříte opravdu velká kvanta peněz.  

Mít peníze, to není luxus, který by byl specifikem bohatých. Peníze může mít každý, pokud se s nimi naučí hospodařit a pokud se s nimi naučí nakládat. Mít peníze – to je luxus, který si můžou dovolit všichni ti, kteří s penězi umí trochu zacházet. Pokud vám však šetření dělá problém, máme pro vás několik tipů, jak na to.  

Dávejte si vždycky peníze stranou 

Nemusíte si dávat stranou miliony, dávejte si stranou i pár stovek. Třeba když si něco vyděláte stranou, dejte si to bokem. Ať už prodáte starý magnetofon nebo starý svetr, výdělek dejte stranou a uvidíte, jak se najednou bude finanční rezerva zvětšovat.  

Šetřete na více místech 

Ukládat si peníze na spořící účet, to je skvělé. Na druhou stranu si člověk musí uvědomit, že to nestačí. Ukládejte si peníze na více místech, budete žít spokojeněji a budete mít pocit, že jste zajištěni. Kromě spořícího účtu si ponechávejte peníze třeba v pokladničce na nočním stolku nebo si založte ještě jedno bankovní konto, kam si budete posílat peníze, které chcete ponechávat stranou.  

Sledujte své výdaje 

Jak nejlíp ušetřit? Tak, že začnete sledovat, za co nejvíce utrácíte. Začněte sledovat své výdaje, zapisujte si veškeré výdaje a snažte se ušetřit na tom, co je zbytečné nebo bez čeho byste se obešli. Samozřejmě nemůžete přestat platit pojištění nebo účty za telefon, ale neustálé objednávání si jídla z restaurace, to je zbytečné a jen vás to stojí nemalé peníze.