I v létě se dá ušetřit. Jak?

Během léta se utrácí jedna radost. Neustále se jezdí na výlety, trávíme čas s příbuznými nebo s kamarády, jezdíme na dovolenou. Pravdou ale je, že někteří během léta potřebují spíše našetřit než minout všechny peníze. Šetřit třeba musí ti, kteří se vydávají na dovolenou až po konci sezony nebo kteří se chystají na vysokou školu. Také si nemohou dovolit moc utrácet lidé, kteří přišli o práci nebo podobně. Nemusíte se však strachovat tím, že během léta si nestihnete našetřit. I během léta si našetřit dá, jenom je třeba vědět, jak na to.  

Šetřit lze samozřejmě během celého roku, ovšem během léta je to trochu těžší. Jak jsme zmínili, neustále se někam jezdí, počasí nás táhne ven, bezhlavě utrácíme za hlouposti. Pokud chcete v létě ušetřit, doporučujeme vám několik tipů, díky nimž hravě ušetříte na školu, kolej nebo na pozdní letní dovolenou.  

Jak v létě ušetřit 

  • Nenavštěvujte koupaliště, ale raději dejte přednost vašemu domácímu bazénu na zahradě, ať už je jakkoli velký. Během parných letních dnů budete rádi i za drobné osvěžení, které vám nabídne bazének malé velikosti.  
  • Když už se přece jen vydáte na koupaliště nebo na výlet, vezměte si svačinu z domu, stejně jako si vezměte oběd a dostatek pití. Na turistech se nejvíce vydělává, ceny jsou opravdu přemrštěné, proto raději si noste občerstvení z domova.  
  • Když na výlet, tak ideálně za turistickým cílem, který vás láká. Je to totiž bezplatná záležitost. Neplatíte vstupné jako na hradech nebo zámcích.  
  • Během léta jezděte více na kole, a to i do práce nebo na brigádu. Automobil je jenom žrout pohonných hmot, stejně jako je žroutem peněz i městská hromadná doprava. Díky kolu navíc prospějete svému zdraví a uděláte něco pro svou postavu. 
  • Při práci si domluvte ještě několikahodinovou brigádu třeba ve stánku se zmrzlinou. Jedná se o nenáročnou práci, kterou lze během léta vykonávat při zaměstnání, kde jste na hlavní pracovní poměr.