Zajímavá fakta o Bitcoinu

Kolem digitální měny zvané Bitcoin se točí dění ve finančním světě. Lidé chtějí investovat, ale nechtějí už investovat do zlata nebo jiných drahých kovů, ale chtějí investovat do kryptoměn, které podle nich mají větší potenciál. Pravdou však je, že investice do Bitcoinu je naprosto stejná jako každá jiná. I v tomto případě je zde velké riziko, že se spálíte. To je ovšem riziko investování obecně. Na rozdíl od jiných investic však lze předpokládat, jak to třeba konkrétně s Bitcoinem bude dál, jestli jeho hodnota bude stoupat nebo klesat. Zejména o nejznámější digitální měně zvané Bitcoin se dlouhou dobu říkalo, že nemá tendenci klesat se svou hodnotou, ale potom k tomu stejně došlo. Pojďme si říct více zajímavostí o této digitální měně, o které se v poslední době opravdu hodně mluví, a to zejména proto, že se opět odrazil ode dna a roste na své ceně, což má tak i nadále zůstávat, až do jeho úplného vytěžení.  

Zajímavá fakta o kryptoměně Bitcoin 

  • Aktuální hodnota všech Bitcoinů v dolarech je více jak sedmdesát miliard.  
  • Jen v roce 2017 vzrostla hodnota Bitcoinu o skoro sedm set procent.  
  • Bitcoin bohužel nelze vracet. Pokud se při transakci přepíšete, nikdy své Bitcoiny už neuvidíte, nikdo vám je nevrátí zpět.  
  • Bitcoiny se už projednávali u floridského soudu. Případ s praním špinavých peněz byl však smeten ze stolu, jelikož se došlo k závěru, že Bitcoin nejsou peníze. Hned na to si někdo koupil byt za tuto digitální měnu.  
  • I když jsou Bitcoiny pouze digitální měnou, v mnoha zemích světa jsou už nelegální. Nelegální jsou například ve Bolívii, ve Vietnamu a také v Ekvádoru. Před šesti lety byly Bitcoiny zakázány také v Thajsku.  
  • Bitcoin společně s Ethereem a Litecoinem patří k vůbec nejznámějším kryptoměnám na světě.  
  • Věděli jste, že na světě je už více jak tři tisíce bitcoinových bankomatů v osmdesáti zemích světa? 
  • Věděli jste, že na světě nikdy nebude více než jedenadvacet milionů Bitcoinů? To je zkrátka maximální počet této kryptoměny, který lze vytěžit.