Jak ušetřit na vodě, která neustále roste na ceně?

Zejména v současné době musí lidé opravdu šetřit. Bez toho to nepůjde. V případě, že nechcete vyhazovat peníze doslova z okna, měli byste ušetřit především na tom, co každý den potřebujete k životu a co mnohdy bereme jako samozřejmost. Máme na mysli konkrétně vodu, na které bohužel utrácíme opravdu nemalé peníze. A to dokonce platí, že právě na vodě můžeme nemalé peníze ušetřit. Stačí jenom vědět, jak na to.  

Prozraďme si několik fíglů, díky kterým ušetříme na vodě, kterou používáme prakticky dnes a denně. Zamezme tak zbytečnému plýtvání vodou, která nám draze odteče do kanálu.  

Spotřebu vody snížíte především v koupelně 

Pokud bychom měli vyjmenovat jednu jedinou místnost, kde dochází k obrovské spotřebě vody během dne, zmínili bychom rozhodně koupelnu, kde dochází doslova k enormní spotřebě vody. Nejvíce nám proteče vody během čištění zubů, pokud nemáte zavřený kohoutek a vodu necháváme volně téct. Problémem jsou však i kohoutky nebo toaleta. Mnohdy se setkáte s kapajícím kohoutkem nebo protékající toaletou, to jsou však synonyma pro plýtvání vodou a je nutné je vyměnit za nové, abyste zbytečně za vodu nemuseli platit.  

Samozřejmě se kapající kohoutek týká také kuchyně, kde prakticky neustále něco napouštíme nebo kde s vodou také velice často manipulujeme. V kuchyni se vyplatí mít především myčku, ruční mytí nádobí je velmi nákladné, co se týče vody.  

Praktické tipy, jak ušetřit vodu 

  • Vyplatí se investice do úsporného splachovacího systému. Tímto způsobem je možné snížit spotřebu vody opravdu citelně.  
  • Nikdy neperte v pračce na prázdno. Perte vždy jen tehdy, kdy je pračka plná, nejen poloprázdná.  
  • Pokud jste majitelem myčky na nádobí, měli byste ji vždy pustit až ve chvíli, kdy je myčka na nádobí plná, nikoli poloprázdná.  
  • Instalujte si spořiče vody, díky tomu omezíte při hygieně průtok vody, co se zkrátka hodí.