Na jakých platformách je možné obchodovat s kryptoměnami?

Zatímco před několika lety se kryptoměny zasloužily o obrovský boom, v poslední době se od nich upouští. Důvodem toho byl neustálý pokles jejich hodnoty, prakticky v každém čtvrtletí se propadaly o ohromná procenta. Kupodivu však aktuální krize způsobená novým tipem koronaviru kryptoměny spasila. Sice jsou stále v jistém propadu, ale propad není větší než například propad akciových indexů, které se dlouhodobě řadí k oblíbeným investicím. V případě, že byste se rozhodli z důvodu nečekaného vývoje kolem kryptoměn investovat do této digitální měny, máme pro vás tipy na platformy, na nichž lze s kryptoměnami investovat.  

Obchodování na Binance 

S kryptoměnami se například obchoduje na platformě Binance, což je čínská platforma, která se během několika měsíců stala vůbec tou největší směnárnou kryptoměn na celém světě. Během jednoho jediného dne se zde otočí v průměru šest miliard dolarů.  

Obchodování na Krakenu 

Mezi investory, případně obchodníky s kryptoměnami je velice oblíbená směnárna Kraken, která se řadí k vůbec nejdůvěryhodnějším směnárnám vůbec. Je to především směnárna zaměřená na obchodování s Bitcoinem, což je pravděpodobně nejznámější a také nejvyužívanější kryptoměna vůbec. Společnost je aktivní už několik dlouhých let, nyní je dokonce z pohledu objemu a likvidity největší evropskou směnárnou kryptoměn.  

Obchodování na LocalBitcoins 

Také se nabízí možnost obchodovat s kryptoměnami na platformě LocalBitcoins, což se rovná jakémusi obchodování od soukromníků. Je třeba zmínit, že takových platforem soukromníků je mnoho, tato je však jakýmsi oblíbeným tržištěm, kde se nabízí přesun prostředků mezi jednotlivými soukromými osobami. 

Obchodování na BitBay 

Další možností, kde obchodovat s kryptoměnami, je na BitBay. Jedná se o směnárnu, která je aktuálně velice silná a oblíbená pro svou jednoduchost a rychlost vytvoření účtu.