Jak vybrat vhodnou nebankovní půjčku?

Peníze potřebuje v dnešní době každý, o tom není žádných pochyb. Pokud z nějakého důvodu nevyužijete služeb bankovního sektoru, nabízí se ten nebankovní. I v jeho případě máte na výběr. V současnosti může nebankovní úvěry poskytovat pouze subjekt s řádnou licencí, který je navíc pod drobnohledem a kontrolu České národní banky. V tomto směru se tedy nemusíte čehokoliv obávat.

Abyste si však půjčili peníze výhodně, musí být výhodná i sama nebankovní půjčka. A právě s jejím výběrem vám nyní pomůžeme.

Zaměřte se na důležité věci

Pokud nechcete u nebankovního půjčky přeplatit více než musíte, pohlídejte si několik zásadních věcí.

  • Výše půjčky
  • Délka splatnosti
  • Velikost úrokové sazby

Právě úrokové sazba je do jisté místě vypovídající. Kromě té klasické však přihlížejte k hodnotě RPSN neboli k roční procentuální sazbě nákladů. Ta totiž zahrnuje i další poplatky spojené s úvěrem. Podstatnou roli hraje také splatnost půjčky. Celková doba splatnosti se promítá do výsledné částky, kterou přeplatíte. Nižší měsíční splátky na několik měsíců až let nemusí být zrovna výhrou. Ve výsledku proto vždy hleďte na celkovou sumu, jíž budete vracet.

Úvěrová kalkulačka vám usnadní hledání

Není pochyb o tom, že nebankovních půjček je na trhu více než dost. Přece ale nebudete porovnávat každou zvlášť? To skutečně nemusíte. V tomto směru vám bude nápomocna úvěrová kalkulačka. Online nástroj, s pomocí něhož najdete půjčku, která vám bude vyhovovat nejvíce. A to třeba na základě výše uvedených údajů. Kromě nich samozřejmě přihlížejte i k těm dalším.

  • Možnost první půjčky zdarma.
  • Účelový či neúčelový charakter půjčky.
  • Možnost předčasného splacení a mimořádných splátek.
  • Pojištění schopnosti splácet.

Zajímavé nebankovní půjčky

V závislosti na vlastnostech a parametrech konkrétního produktu si sami zvolíte, jaká nebankovní půjčka je pro vás ta nejlepší. My vám však na závěr článku přinášíme několik tipů na osvědčené nebankovní úvěry.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv půjčku, vždy klaďte velký důraz na pročtení smluvních podmínek. Protože, co je psáno, to je dáno a tím se budete muset za všech okolností řídit.