Je vhodné si brát půjčku na dovolenou?

Půjčky jsou všude kolem nás. Při procházce jsou vyobrazeny na milionech billboardů, při domácím odpočinku je neustále vídáme v televizi, protože zpravidla každá bankovní i nebankovní instituce má televizní reklamu. O internetu ani nemluvě. Půjčky jsou v době, kdy si půjčit nepotřebujeme, něco otravného, ale když jsme donuceni si půjčit, najednou se o ně zajímáme. Například nyní se blíží doma letních dovolených, což znamená, že zájem o půjčky roste. Lidé si uvědomují, že si za poslední rok nenašetřili tolik, kolik by potřebovali na svou dovolenou. Otázkou však je, jestli je výhodné či vůbec dobré si půjčit na dovolenou.

Půjčku lze dneska dostat skutečně snadno. Možná právě proto se nechávají lidé půjčkou zlákat. Obecně však platí, že na to, na co jsme si schopni našetřit, bychom si půjčku brát neměli. Pokud patříte k lidem, kteří si nenašetřili na dovolenou, proto si chtějí půjčit, dobře zvažte, jestli dovolenou skutečně potřebujete.

Dovolená nemusí být jenom v létě

Dovolená je něco, nač bychom si půjčovat neměli. Většinou si totiž vybereme drahou, ale krátkou dovolenou, která uteče tak rychle, že ani nestihneme mrknout okem. Poté si možná dokonce řekneme, že nestála za nic, ale na krku už budeme mít několikatisícový úvěr. Raději si tedy na dovolenou našetřete a jeďte třeba v zimě nebo na podzim. Vždyť na dovolenou k moři se nemusí jezdit jenom v létě!

Raději volte českou klasiku

Také se může stát, že jste si na svou dovolenou našetřili jenom zlomek toho, co jste potřebovali. V tom případě raději volte pravou českou klasiku, než abyste se uvrtali do úvěru, který budete splácet mnohem déle, než co bude dovolená trvat. Přece i pravá česká dovolená je krásná!

Dalo by se říct, že dovolená je stejná jako mobilní telefon – vždy si na ni raději našetřete, protože půjček byste mohli později litovat.