Kdy je výhodnější vzít si nebankovní půjčku?

Nad půjčkami bychom nikdy neměli ohrnovat nos. Každý z nás se totiž může dostat do situace, kdy půjčka bude to jediné, co ho může zachránit. Jednou takovou událostí může být oprava domácího spotřebiče nebo koupě vozu, mnohdy je nutné půjčit si na potřebnou rekonstrukci, na kterou nám bohužel nestačí železná zásoba, kterou si schováváme. Ať už si potřebujete půjčit z jakéhokoli důvodu, můžete si vybírat z několika produktů bank a nebankovních institucí.

Ještě donedávna se lidé obraceli zejména na banky, protože pro ně byly zkrátka kvalitnější a důvěryhodnější. Jenže nedávno se na trh dostaly nebankovní instituce, které začaly nabízet výhodnější úvěry s nižším úroky.

Lidé najednou začali hledat rozdíly mezi jednotlivými institucemi. Tím hlavním rozdílem nejsou nabízené úvěry, ale především částka, kterou si můžete půjčit. Zatímco banky vám půjčí tolik peněz, kolik potřebujete (splňujete-li všechna potřebná kritéria), nebankovní instituce vám mohou půjčit jenom několik desítek tisíc korun. Otázkou tedy je, kdy je pro vás nebankovní půjčka výhodnější, když si lze půjčit jen několik desítek tisíc korun.

1) Koupě spotřebiče

Spotřebiče jsou v současné době velice drahé. Mnohdy nám na ně nestačí finanční rezerva, když se náhodou pokazí. Pokud patříte k lidem, kterým se v nedávné době pokazila pračka, myčka nebo jiný potřebný domácí spotřebič, jehož oprava by přišla na dvojnásobek, je nutné si půjčit, pokud vám peníze z železné zásoby nestačí. A jelikož si potřebujete půjčit jen několik desítek tisíc korun, uděláte lépe, když si vezmete nebankovní úvěr.

2) Oprava automobilu

Stejně tak výhodnější půjčkou je nebankovní půjčka v případě, že si potřebujete půjčit pár tisíc korun na opravdu vozu. Opravy automobilu se mohou dotknout i několika desítek tisíc korun, s čímž vám nebankovní instituce mohou pomoct.