Kryptoměny s potenciálem. Jaké za to stojí?

O kryptoměnách jste určitě slyšeli. Jedná se o virtuální měnu, kterou lidé aktivně těží. I když je mezi námi už dlouhá léta, lidé si kryptoměny všimli teprve nedávno. Od té doby však tato investice zažila své pády i úspěchy. Nedávno vedly kryptoměny boj se dnem, jejich hodnota se opravdu velmi propadla. Nyní se zase začínají zvedat. To, že jejich hodnota kolísá, však nemusí být důvod k tomu, abyste do nich neinvestovali. Kryptoměny jako takové jsou investicí jako každá jiná, tudíž mají své vzestupy i pády. Podobně je tomu u zlata – taky se hodnota nedrží neustále vysoko.  

Pokud jste se rozhodli do kryptoměn investovat, možná vás zajímá, jaké kryptoměny za to stojí, jaké mají potenciál, jaké jsou skvělou investicí. Vybrali jsme několik z nich.  

Litecoin 

Nejznámější kryptoměnou je pravděpodobně Bitcoin, ale Bitcoin není jedinou kryptoměnou, která za to stojí. To, že je nejznámější, neznamená, že je to jediná vhodná investice. Existuje také kryptoměna zvaná Litecoin, Jejíž historie se začala psát už před osmi lety. Jedná se tedy o kryptoměnu, která na kryptoměnový trh zamířila mezi prvními vlaštovkami.  

Oproti zmiňovanému Bitcoinu má Litecoin celou řadu výhod. Například je schopná zpracovat až osmkrát více transakcí v průběhu deset minut. Rychlejší je také potvrzení transakce.  

Ethereum 

Existuje také kryptoměna zvaná Ethereum, která není jen tak obyčejnou virtuální měnou. Před čtyřmi lety, kdy kryptoměna Ethereum vznikla, se nechtělo vytvořit jen další kryptoměnu, úmyslem bylo vytvořit něco víc. Ethereum je tedy také síť decentralizovaných globálních počítačů, které jsou založené na technologii block-chain.  

Za poslední čtyři roky se kryptoměna zvaná Ethereum stala nejrychleji rostoucí kryptoměnou, na kryptoměnovém trhu má podobnou pozici jako zmiňovaná kryptoměna jménem Bitcoin, které se přezdívá “zlatý standard digitálních trhů”.