Jak zvýšit šance na získání půjčky?

Pokazilo se vám auto, chcete rekonstruovat domácnost nebo si půjčit na zbrusu nové bydlení? Určitě nechcete, aby vaše půjčka byla zamítnutá. Většina lidí se domnívá, že půjčky nemohou být zamítnuty, ale tak to opravdu není. I půjčky mohou být zamítnuty, a to tehdy, kdy žadatelé nesplňují podmínky, které banky stanovují. Naštěstí existuje několik tipů, jak zvýšit své šance na získání půjčky, abyste odešli z banky se schváleným úvěrem.  

Ať už chcete získat spotřebitelský účet nebo hypoteční úvěr, v každém případě vás banka bude prověřovat a zjišťovat, jestli splňujete podmínky, které stanovila. Pokud podmínky nejsou splněny, přistane na vaší žádosti červené razítko s nápisem “zamítnuto”. Abyste se takovému razítku vyhnali, zvyšte své šance na získání půjčky.  

Zkuste to nejdříve u nebankovních poskytovatelů půjček 

Podle statistik devadesát procent žadatelů o půjčku míří do bank, a to i ve chvíli, kdy si chtějí půjčit pár desítek tisíc, jež by využili na koupi nové sedací soupravy nebo na opravu automobilu. Jenže při takové částce mohou zamířit k nebankovním poskytovatelům půjčky, u nichž je daleko větší pravděpodobnost, že člověku půjčí peníze, jaké potřebují.  

Nebankovním poskytovatelům půjček se v minulosti nevěřilo, ale pravdou je, že se není čeho bát. Dnes už se jim důvěřuje, nabízí totiž opravdu výhodné a férové půjčky, které snadněji získáte v porovnání s bankovními úvěry.  

Žádejte o účelové úvěry 

Účelové úvěry jsou nejlevnější bankovní půjčkou, která bývá nejčastěji schvalována. Banka totiž moc dobře ví, na co peníze potřebujete a na co budou peníze použity. To ji zajímá, a to je pro ni důležité. A tak požádejte o bankovní účelovou půjčku, pokud vám nebankovní půjčky nijak neučarovaly.  

Mějte uhrazené dluhy 

Abyste zvýšily svoje šance na získání úvěru, měli byste mít uhrazené dluhy z dřívějška. To vám bude hrát jen do karet. Když budete mít uhrazené dluhy z dřívějška, pro banku budete bonitním žadatelem a půjčku vám tak dá.