Kryptoměny zasahují do finančního světa. Kde je nakoupit a kde se s nimi platí?

O kryptoměnách jste určitě slyšeli. Jedná se o elektronické peníze, o virtuální měnu, která sice byla vytvořena už před deseti lety, ale velký boom způsobila až nyní. V současné době se začíná zapisovat do finančního světa, což má samozřejmě řadu odpůrců, ale také řadu fanoušků. Mezi odpůrci bychom našli třeba prezidenta Spojených států amerických, který je utvrzen v tom, že jediná měna, se kterou se bude platit, je měna jménem dolar. K fanouškům zase patří ti, kteří si kryptoměny v minulosti vytěžili a nyní si za ně chtějí něco koupit.  

I když podle českých zákonů není kryptoměna měnou, ale je to spíše věc, protože se netiskne jako klasické peníze, ale těží se, stejně si za ni koupíte v Česku už leccos. Dokonce si nedávno někdo koupil za kryptoměny byt.  

Pokud nejste schopní si kryptoměny vytěžit, nabízí se otázka, kde kryptoměny koupit. A taky vás určitě zajímá, kde se s nimi už nyní může platit.  

Kde kryptoměny koupit? 

Kryptoměny můžete koupit třeba na burzách kryptoměn. V zahraničí patří k nejlepším kryptoměnovým burzám burzy, jako je Coinbase, Bittrex nebo Kraken či Binance. V České republice však funguja řada internetových směnáren. K nejoblíbenějším patří směnárna Simplecoin. Ostatně i u nás působí řada burz, patří k nim třeba burza Coingi nebo Coinmate.  

Bitcoin je dnes možné koupit i za hotovost, k tomu ovšem slouží takzvané bitcoinmaty, což jsou speciální automaty pro nákup kryptoměn.  

Kde se kryptoměnami platí? 

Jak jsme zmínili, kryptoměny se stále více dostávají do finančního světa. Na mnoha místech jsou už plnohodnotnou alternativou k tradičním měnám. Platí se s nimi třeba v některých kamenných a internetových obchodech i u nás, více se s ní však platí ve světě. Platit se s ní může konkrétně na Alza.cz. Nyní lze pomocí kryptoměn platit už i v některých kavárnách nebo restauracích.