Jak jsou na tom nyní kryptoměny?

Čím se dnes nejčastěji platí? Hotovost už je úplně pasé, dnes se platí výhradně kartami nebo také kryptoměnami. Ano, už i kryptoměny, které stále české zákony považují za věc a ne za měnu, jsou něčím, čím se dá platit v mnoha internetových obchodech, v kamenných prodejnách nebo i v kavárnách a v restauracích. I když se stále najdou jejich odpůrci, začínají mít kryptoměny více příznivců. A i když jejich hodnota neustále klesá, nachází se stále i více investorů, kteří chtějí své finance vložit právě do této elektronické měny.  

Zatímco dříve lidé investovali do zlata nebo drahého kamení, dnes investují do kryptoměny. Trh se zkrátka za poslední roky hodně změnil, na trh přišlo mnoho zajímavých investic a kryptoměny byly mezi nimi. I když způsobily obrovský boom teprve nyní, na trhu už působí déle jak deset let. Nabízí se proto otázka, jak jsou dnes na tom? 

Do kryptoměn se investuje stále víc 

I když jejich hodnota neustále kolísá, stejně se do nich stále více investuje. Důvodem je to, že investoři si moc dobře uvědomují, že kryptoměny jsou stejné jako jiné investice – u jiných investic hodnota taky neustále kolísá a mění se. Navíc její vývoj nelze nijak uspěchat, i to má společného s jinými investicemi. Podívejme se však na konkrétní kryptoměny a na to, jak se jim nyní na trhu daří.  

Jak jsou na tom konkrétní kryptoměny 

Co se týče Bitcoinu, a sice nejstarší a zároveň nejznámější kryptoměny, do ní se investuje stále nejvíce. Investoři jsou si vědomi toho, že kryptoměna jménem Bitcoin má jen omezené množství kusů, nelze ji těžit donekonečna. Na světě by podle všeho mělo být jen 21 milionů Bitcoinů, to je limit. Navíc zakladatel této kryptoměny už má schovaný pro sebe jeden milion této měny.  

Další velmi oblíbenou kryptoměnou je kryptoměna Litecoin, které je také omezené množství. Je jí však o něco více, konkrétně 57 milionů. Tato kryptoměna každým rokem roste a vyvíjí se, vykazuje tedy obrovský potenciál.