Online půjčky – jsou pro nás nebezpečím?

Pokud si potřebujeme půjčit, většinou pátráme na internetu po nějaké bankovní instituci, kde dostaneme tu nejvýhodnější půjčku. Už ani nepřemýšlíme nad tím, jestli pro nás bude půjčka výhodná, ale hlavně hledáme pozitivní recenze, které by nám dokázaly, že je daná banka férová a že je spolehlivá, abychom se nevložili do rukou špatné společnosti. V poslední době se však vedou boje hlavně mezi bankami a nebankovními institucemi. Jak tento boj dopadne?

Banky nám nabízejí hlavně velké sumy peněz, které nám jsou ochotny půjčit. Už se však nedívají na to, že my o tak velkou sumu peněz nestojíme. Jelikož většinou potřebujeme pokrýt jenom třeba měsíční poplatky, nemáme zájem si půjčovat několik desítek tisíc korun, které jen tak rychle nesplatíme. A právě v této chvíli dochází k tomu, že bychom se měli vložit do rukou nebankovních půjček, protože boj, který se týká výhodnější půjčky, vyhrávají na plné čáře.

Pro mnohé lidi jsou nebankovní půjčky nebezpečím, ale není tomu tak. Samozřejmě je nutné dávat si větší pozor na to, komu se do rukou svěřujeme, protože nebankovních institucí je opravdu čím dál víc. Není to však něco, od čeho bychom měli dávat ruce pryč.

Jen minimum žádostí zamítnou

Nebankovní společnosti jsou zde taky tehdy, kdy nám naši žádost o půjčku klasický banka zamítne. Málokterá nebankovní půjčka je zamítnuta, proto peníze jsou takřka jednoznačné. Samozřejmě schválení žádostí není to jediné, v čem jsou nebankovní půjčky lepší než klasické banky.

Také nemusíte říkat, na co peníze potřebujete. Velice často se půjčují bezúčelové půjčky, které vám zaručí trochu soukromí.

Kdy si nebankovní půjčku nepůjčit?

Samozřejmě existují i situace, kdy se nedoporučuje půjčit si nebankovní půjčku. Jsou to třeba chvíle, kdy si potřebujete půjčit několik set tisíc korun. Ani s prosbou o hypotéku se na tyto společnosti neobracejte.