Máslo zdražuje. Jaká je přijatelná cena podle Čechů?

Česká republika se aktuálně může jenom chlubit svou skvělou ekonomikou, která je na velice vysoké úrovni. Už se však nechlubí cenami, které v obchodech kolují. Neustále se zdražuje, lidé jsou nespokojení, chtějí přidat, ale nikdo přidat nechce. Přechází tak do jiných zaměstnání a najednou je tu krize o zaměstnance. Všechno se sebou souvisí, ale chybu nikdo z orgánů bohužel nepřizná ani teď, ani jistě nikdy v budoucnu.

Nicméně pojďme se však zpět vrátit ke zdražování. Pohonné hmoty jsou jakousi výjimkou, která se neustále cenově snižuje. Jenže to, co potřebujeme více, tedy potraviny, se bohužel cenově jenom zvyšují, po čemž nikdo netouží. Lidé jsou rozhořčeni, protože platí nemístně vysoké sumy hlavně za mléčné výrobky nebo třeba za ovoce či zeleninu. Nejvíce však platí za máslo, kterého bude najednou potřeba, jelikož se blíží vánoční svátky.

Například i řada volebních kampaní se najednou rozjela v tom duchu, že pokud se zvolí daná strana, máslo bude levnější. Jenže do tohoto si mluví podniky samotné, nikoliv politici, což by si lidé měli rozhodně uvědomit.

Vysoké ceny másla lidi odrazují

V poslední době se přišlo na to, že lidé nechtějí máslo za takovou cenu. Dokonce šest z deseti lidí omezilo běžnou spotřebu másla a další lidé uvažují o tom, že se máslo rozhodnou zcela vyřadit ze svého jídelníčku. Není se čemu divit, vždyť máslo dosahuje ceny pohybující se přes padesát korun, což je naprosto šílené!

Jaká je podle Čechů přijatelná cena?

Díky tomu, že Češi odmítají máslo nakupovat, se rozhodla řada společností udělat průzkum, který by se zajímal tím, jaká částka je pro lidi přijatelná, jaká nikoliv. Najednou se tak ukázalo, že maximální přijatelná částka by byla čtyřicet korun. Když však budou másla pod touto cenou, lidé jsou odhodlaní si koupit máslo do zásoby, i kdyby měli mít plný mrazák.