Půjčky na směnku vyžadují opatrnost

V některých životních situacích se může stát, že nebudete mít jinou možnost než požádat o půjčku na směnku. Pokud nemáte dostatečnou bonitu, máte záznam v registru dlužníků nebo jiný problém, nezískáte pravděpodobně půjčku ani od banky ani od nebankovní společnosti. Jedná se o velmi rychlé půjčky, na jejichž získání má šanci v podstatě každý žadatel. Půjčky na směnku však mají i svá rizika a nepatří k levným půjčkám. Při žádosti o ně se vyplatí i zvýšená opatrnost. 

Směnka jako cenný papír 

Poskytovatelé půjček na směnku jsou většinou soukromníci, kteří mohou směnku dále využívat jako cenný papír. Je s ní tedy možné dále obchodovat. Její obliba u poskytovatelů spočívá i v tom, že směnka je zajištěná a částku, která je na ní uvedená, lze snadno vymáhat. Co musí směnka obsahovat, aby byla platná, ukládá jasně zákon. Forma již stanovena není, směnka může mít i velmi neobvyklou podobu. Stále však platí, že směnka je závazek, a dlužník je povinen věřiteli splatit stanovenou částku v době a na místě na směnce uvedeném. 

Kde sehnat půjčku na směnku 

Půjčka na směnku je rychlá a také nekomplikovaná. Pozor však na to, abyste našli poskytovatele, který bude skutečně spolehlivý. Právě u půjček na směnku se vyskytuje nejvíce možností nepoctivého jednání. Poskytovatele si prověřte a pak teprve zažádejte o půjčku. 

Poskytovateli uvedete základní údaje, absolvujete schůzku a máte-li pocit, že vše odpovídá, můžete směnku podepsat. Peníze pak dostanete ihned. 

Půjčka na směnku bez obav 

Jestliže se obrátíte na poskytovatele půjček na směnku, který je již delší dobu na trhu a je prověřený, nemusíte mít z půjčky obavy. Dbejte na to, aby vaše směnka obsahovala směnečné prohlášení, kde je suma nesplacené části půjčky a je zde uvedeno číslo smlouvy. Tak si zajistíte, že směnka nebude zneužita. Pokud by vaše směnka byla předmětem prodeje, nic se pro vás nezmění – podmínky půjčky na směnku zůstanou stejné, jen věřitel bude jiný.