Triky a tipy, jak zlepšit svůj finanční rozpočet

Dáváte si nějaké peníze stranou? Ne? To je škoda! Takové peníze stranou se vám totiž mohou hodit, a to nejen ve chvíli, kdy se rozhodnete odjet na dovolenou. Ale také se vám takové peníze mohou hodit ve chvíli, kdy si budete chtít koupit něco nového nebo kdy svou službu vypoví automobil nebo domácí spotřebič. Odkládat si peníze stranou není ostuda. Lidé však často začínají spořit až ve chvíli, kdy jim doslova teče do bot. V jiných okamžicích nemají potřebu si spořit, což je samozřejmě velká škoda.  

Pokud jste se nyní odhodlali si něco našetřit, prozradíme vám konkrétní tipy a triky, jak si svůj finanční rozpočet můžete zlepšit, jak něco zároveň našetřit a jak si tak rychleji naplnit své keramické prasátko až po okraj.  

Tipy a triky, jak zlepšit svůj finanční rozpočet 

  • Přestaňte kupovat dárky, ale začněte dárky vyrábět. Na internetu najdete hromadu návodů, jak na to, proto jen zapojte svou fantazii a kreativitu a vykouzlete dárek, který bude od srdce a který tím pádem i víc oslní a který obdarovaní víc ocení.  
  • Začněte praktikovat pravidlo třiceti dnů. To spočívá v tom, že danou věc si nekoupíte dřív než za třicet dnů. Během třiceti dnů si pořádně rozmyslíte, jestli o danou věc máte nebo nemáte zájem.  
  • Přestaňte vyhazovat staré oblečení, které se vám na první pohled nelíbí. Opět je na internetu mnoho návodů, jak si ze starého oblečení vykouzlit zbrusu nové kousky ze starého oblečení, které vám bude každý závidět.  
  • Začněte používat kreditku, pokud se označujete za nezodpovědného. Kreditka vám sice umožní jít do mínusu, ale mínusové hodnoty budou zúročené. To si pak raději rozmyslíte, jestli si koupíte košili za pět set nebo tričko za stovku.  
  • Přestaňte chodit na obědy a také si přestaňte dnes a denně kupovat snídaně v supermarketech. Doporučujeme vám si raději vařit doma, což je levnější a ekonomičtější. Navařte si klidně i na několik dní dopředu, ať tím ušetříte čas.