Hodnotné reference jsou k nezaplacení

Budujete si svůj brand? Klíčem k úspěchu jsou hodnotné reference, které jsou doslova k nezaplacení. Je velká škoda, že mnozí od důležitosti referencí upouští, prý hodnocení firem už není tak rozhodující, jako tomu bývalo kdysi. Ve skutečnosti však mají reference stále velké slovo a jsou nedílnou součástí rozhodovacího procesu zákazníka. Proto si na nich zakládejte, pokud zrovna svůj brand budujete.

Říkáte si o reference?

Ano, je sice pravdou, že se dnes po stránce referencí svádí opravdu nelítostné souboje, na druhou stranu jsou to právě reference, které odlišují váš brand od ostatních. Budí zájem, budí důvěryhodnost, což jsou přesně ony aspekty, které k úspěšnému byznysu potřebujete. Proto si o ně nezapomeňte říkat, i když budou pouze plné konstruktivní kritiky. I negativní reklama je reklama, a pokud se rozhodnete na ni reagovat slušným způsobem, bude vám to ostatně jenom ku prospěchu. 

Nabízí se však jedna klíčová otázka, a sice říkáte si vůbec o reference? Nebo jsou reference něčím, co jde úplně mimo vás? Nebo si o ně neříkáte jenom proto, že zkrátka a dobře nevíte, jak si o ně říct? 

Recenze jsou metrikou úspěšnosti

Lze konstatovat, že recenze jsou jakousi metrikou úspěšnosti vašeho podnikání. Ať už podnikáte ve službách nebo jenom nabízíte nějaké konkrétní zboží, veškeré ohlasy se vám sčítají a počítají. To ostatně vidíte i na mnoha internetových srovnávačích. Jakožto zákazníci jistě jdete tím směrem, že si také reference pročítáte předtím, než si z nějakého zatím neznámého e-shopu cokoliv objednáte. Proč by při využití vašich služeb to mělo být jinak?

Hodnocení je zkrátka velice přirozenou reakcí člověka na vaše produkty a služby. Vzpomeňte si, kdy jste naposledy četli nebo slyšeli, že si někdo něco nového koupil tam a tam a jaké to tam vlastně bylo. To vše lze také brát jako recenze, ostatně ono to hodnocení je. Proto se ptejte a získávejte zpětné ohlasy, které pak můžete nejen umístit na vlastní webové stránky, ale také použít v internetových reklamních kampaních, kde vám budou opravdu jenom ku prospěchu.