Škodovky putují k ruské kontrole

Pánové jsou doslova milovníky aut. Každý si alespoň jednou v životě touží našetřit na svůj vůz, který ho bude provázet na každodenních cestách nejen do práce, ale také i domů či na dovolené. Velká spousta mužů se také touží projet alespoň jednou v životě v závodním autě, protože takový vůz je jednoduše fantazie. Díky vysoké cenové relaci se však stanou majiteli pouze ti, kteří šetří pěknou řádku let nebo ti, jejichž účet nemá problém s obsahem velkého množství peněz.

Každý muž rok co rok sleduje nejaktuálnější novinky ze světa automobilů. Každá automobilka si totiž snaží přilákat zákazníky, a tak se na určité přehlídce nejnovějších vozů touží ukázat s těmi nejlepšími kousky. Předbíhají se tam v počtech koní, v objemu kufru či v jiných vymoženostech, jež jsou naprosto perfektní. Interiér i exteriér je naprosto fantastický, a tak muži neví, kam dřív skočit a na co šetřit nejvíce. I tento rok se samozřejmě plánuje taková přehlídka a už jistě každý muž plánuje, jak se na danou přehlídku dostane a kterého kamaráda vezme s sebou.

Škoda Octavia, Superb, Yeti, Fabia nebo Rapid?

Ještě před samotnou přehlídkou však musí zamířit konkrétně automobilka Škoda k ruské kontrole. Více než třiačtyřicet tisíc aut této automobilky je totiž svoláno do ruského servisu. Podle agentury TASS se jedná především o modely vozů Škoda Octavia, Superb, Yeti, Fabia a Rapid, které mají sedmistupňovou automatickou převodovku DSG. Jedná se o vyrobené automobily v letech 2012 až 2016. Tato informace je dokonce i potvrzena, a to konkrétně i samotnou automobilkou značky Škoda Auto.

Jedná se o kontroly, které se budou vztahovat na ony zmiňované sedmistupňové převodovky DSG. Tam totiž může docházet k určitému tlaku v převodce. Tato závada však neohrožuje funkčnost auta ani posádku, ale je nutné ji opravit. Třiačtyřicet tisíc tedy během následujících měsíců poputuje do ruské země k hromadné kontrole.