Utrácíte moc za jídlo? Přinášíme tipy, jak nakupování zmírnit
Každá rodina by si měla tvořit takzvanou finanční rezervu. Je to potřeba z toho důvodu, že mohou přijít neočekávané situace, v nichž vám mohou uspořené peníze pomoct. Bohužel, i když dostáváme v práci přidáno, jen hrstka lidí si šetří. Někteří neustále utrácí za to, po čem touží, jiní naopak utrácí peníze za jídlo. Jídlo je důležité a nakupovat ho musíme, ovšem mnoho lidí utrácí za jídlo šílené peněz a stejně mnoho jídla nakonec vyhodí. Vyhněme se tomu a neplýtvejme jídlem. Raději nakupujme jenom to, co potřebujeme.
Když jdeme do obchodu, většinou jdeme jen na něco k obědu a ke svačině. Bohužel když vidíme tolik věcí ve slevách, sáhneme i po nich. Jenže tak to začíná. Nakoupíme hromadu jídla ve slevě, ale bohužel ho nestihneme zkonzumovat, a tak po pár dnech letí do odpadkového koše. Nakupujte s rozvahou, neutrácejte za víc jídla, než jaké dokážete zkonzumovat.
Z mnoha statistik a průzkumů vyplývá, že lidé dokážou za jídlo utratit měsíčně i tři tisíce korun. Je to opravdu ohromná suma, když si vezmeme, že se jedná o sumu na jedince. Pokud i vy patříte k těm, kteří nakupují nerozvážně, přinášíme vám několik tipů, jak nakupování jídla zmírnit.
Nakupujte se seznamem
Už jste to zkusili se seznamem? Je to možnost, jak nakoupíte jenom to, co potřebujete, tudíž neutratíte moc. Když budete nakupovat se seznamem, vyhnete se jídlu, po němž toužíte, ale které nepotřebujete, protože byste ho nestihli zkonzumovat.
Neplaťte kartou
Velice pomáhá, když si stanovíte na týden jakési maximum finančních prostředků, které můžete za jídlo utratit. Pokud to tak uděláte, je jasné, že neutratíte tak moc, jak běžně. Vaše týdenní maximum si vyberte z bankomatu a zásadně plaťte hotově. Díky tomu neporušíte váš týdenní limit a neutratíte za nákupy tak moc, jak jste zvyklí.