Kam se letos vydat na dovolenou, aby nás stála nejméně?

Léto je pomaličku v plném proudu. Většina z nás ovšem stále neví, kam se vydat na dovolenou. Pokud patříte mezi turisty, rozhodně byste měli zavítat do nějakých zajímavých koutů České republiky, protože i naše země je opravdu krásná a byla by škoda neprozkoumat její zákoutí, která nám vženou čerstvý vzduch do plic. Navíc, říká se, že pokud neprozkoumáme svou vlastní zemi, tak bychom se neměli vydávat zcela jiné kultury, protože pak nebudeme mít úplně tak co srovnávat.

Ovšem pokud je pro vás dovolená především o odpočinku a toužíte na své dovolené být jen hýčkáni, vydejte se rozhodně někam do zahraničí. Písečné pláže, šumící modré moře, palmy, díky kterým na nás sluníčko nemůže, a také spálení se, když usneme na sluníčku – to je něco, co nás jen tak neomrzí. Navíc i zahraničí nabízí řadu krásných míst, na které se rozhodně musíme vydat, abychom z té dovolené měli alespoň něco, ne jenom šumící moře a nekonečně dlouhý šlofík na písečné pláži.

Každým rokem však cestovní agentury přichází s řadou nabídek, nad kterými se musíme stále rozhodovat. Většinou však vyhraje především cena, protože se nám přece jenom nechce dávat za dovolenou hotový majlant, když si můžeme užít krásné dovolené za pakatel. Kam se teda vydat, aby nás to stálo co nejméně, přesto aby dovolená byla opravdu exkluzivní?

Nejvýhodnější jsou tyto státy:

Mezi aktuálně nevýhodnější státy, co se týče ceny, kam se můžeme vydat, jsou především Turecko, Tunisko a také Řecko. Je to z důvodu aktuální situace ve světě. Řada lidí do těchto destinací opravdu nechce jezdit, ale řadě lidí je to také jedno, protože si řeknou, že nebezpečí na nás může zírat na každém rohu, nikoliv pouze jenom v takových zahraničních oblastech, mezi něž se již zmiňované státy řadí. Navíc většinou se jedná o all-exklusive zájezdy, proto není důvod, abychom je za přijatelnou cenu nevzali.