Nejen mrtvice vás může dostat do finanční tísně. Víme, jak se zabezpečit

I když dnes lidé hodně vydělávají, každý člověk by si měl uvědomit, že tak dobře, jak se máme nyní, se mít opravdu nemusíme za pár let nebo měsíců. Zákon schválnosti to většinou udělá tak, že se něco pokazí nebo něco se nám stane v ten nejméně vhodný okamžik. V případě, že patříte k lidem, kteří mají třeba smůlu na různé nemoci, pak doporučujeme se zabezpečit. S přicházejícími zdravotními problémy se totiž může dostavit i finanční tíseň. Největším strašákem bývá mrtvice, která se u lidí objevuje stále častěji a častěji. Jenže pokud přijde, pak se najednou do finanční tísně nemocný opravdu dostane.  

Cévní mozková příhoda je u nás stále se častěji vyskytující zdravotní problém. Ze statistik vyplývá, že mrtvice postihuje zhruba čtyřicet tisíc lidí každým rokem v produktivním věku. I když následky této zdravotní komplikace mohou být lehké, mohou být tak na druhou stranu velice těžké a mohou mít vážné následky, které nám znemožní třeba chodit do práce. A v takovém případě oceníme, když budeme finančně zabezpečeni. Jenže se nabízí otázka, jak se finančně zabezpečit, jde to vůbec nějak? 

Nabízí se mnoho způsobů, jak se případně finančně zabezpečit tak, abychom nejen v případě mrtvice nežili ve velké finanční nejistotě. Vybrali jsme konkrétně dvě opatření, které byste si raději zavčasu měli sjednat.  

Pojištění invalidity 

I když si mnozí lidé říkají, že pojištění invalidity je věc, která je zbytečná, může se hodit, a to nejen při prodělání mrtvice, ale také při vážných úrazech a zranění. Podle následků úrazu nebo třeba mrtvice bývá přisouzena invalidita buď prvního, druhého nebo pak třetího stupně. Na základě toho se pak vyplácí pojištění.  

Pojištění rizika úmrtí 

Se smrtí se zkrátka musí počítat, ta nikoho z nás nemine. Na smrt se však lze pojistit, stejně jako lze pojistit riziko úmrtí. Pojištění rizika úmrtí však zvažte podle své konkrétní situace.