Sloučení půjček ušetří peníze

Úvěr sem, úvěr tam. V dnešní době nic moc neobvyklého. Půjčky jsou tak dostupné, že lidé občas zapomínají na to, co je to vlastně za závazek, s čím vším se pojí a co může ovlivnit. Máte-li možnost, spojte si je do jedné splátky.  

Dva v jednom  

Běžně se stává, že člověk čerpá větší úvěr. Většinou na automobil nebo rekonstrukci. Půjčka je v řádu statisíců korun a je na delší časové období. A pak se náhle dostane do situace, kdy mu peníze opět schází a nemůže náklady na život pokrýt ze svých příjmů. Pokud je pro banku solventní a bezproblémový klient, pravděpodobně mu dá nabídku a na další zápůjčku. A pokud jí využije, bude platit víc a splácet oba závazky odděleně. Se samostatnými úroky, s RPSN a mnoha dalšími ovlivňujícími faktory. Může jít sice o pár desítek korun měsíčně, které bude tratit, ale přeci jen žijeme v době, kdy se každá úspora počítá.  

A právě v ten moment přichází na přetřes možnost sloučení půjček tak, aby vznikl jen jeden finanční závazek a banka sama si ze splátky brala a rozdělovala peníze sama. Vypadá to na skvělý nápad, bez starostí, bez zbytečného přeposílání peněz, na drobnou úsporu.  

Důrazné varování  

Problém je v tom, že pokud je hlavní úvěr z velké části nesplacený a připojíte k němu závazek v desetinové výši, dostanete se do paradoxní situace, kdy menší půjčka přijme podmínky té vyšší a dvacet tisíc můžete splácet i patnáct let. Spojením se tato finanční anomálie smaže a závazek je vedený jako jeden produkt, ale kdyby i tak fungovaly úvěry odděleně a jen v jedné splátce, menší zápůjčka by se mnohonásobně prodražila.  

Naštěstí to takto nefunguje a sloučení půjček je doopravdy férový produkt, který by měli využít všichni, mají-li možnost.  

Na více frontách  

Problém není ani v tom, když jsou půjčky u různých institucí Zvolte si domovskou banku (většinou tu, kde máte bankovní účet a probíhá tam velká část plateb) a ta už se sama postará o převod a sloučení všech závazků.