Jak nejrychleji prodat byt?

Prodej bytu může být velmi rychlou záležitostí. Samozřejmě záleží na tom, jakou metodu prodeje zvolíte. Co udělat pro to, abyste za svůj byt dostali maximální částku v co nejkratším čase?  

Výkup bytu za pár dnů 

Zejména pokud se chystáte na novou životní etapu a potřebujete získat finance co nejdříve, je pro vás výkup bytu tou nejlepší volbou. Jedná se o možnost, jak nejrychleji dostat peníze přímo na váš účet. Výkup nemovitosti se realizuje velmi rychle. Většinou se jedná jen o několik dnů, po které se společnost zajímá o to, jaký je současný stav nemovitosti. Vše je navíc zajištěno a máte bezplatný právní servis. Po podpisu smlouvy již nemusíte nic zařizovat. Částka vám okamžitě přijde na účet.  

S realitkou si počkáte několik měsíců 

Nespěcháte a nevadí vám, že budete ještě po nějakou dobu muset zajišťovat chod nemovitosti, platit za ni daň a výdaje? V tom případě zvolte realitní kancelář. Realitní makléř si s vámi sjedná schůzku, kde si nastíníte postup. Počítejte s tím, že bude nutno doložit vyčerpávající informace o vašem bytě. Budete se snažit sepsat prodejní inzerát a vytvořit společně reprezentativní fotografie i videa. Tento postup prodeje zabere většinou několik měsíců.  

Při prodeji svépomocí si dejte pozor na podvod 

Nechcete platit peníze realitní kanceláři? Svou nemovitost si samozřejmě můžete prodat i svépomocí. Zde se ale rozhodně vyplatí investovat finance do kvalitního právníka. Právě s jeho pomocí sepíšete správně smlouvu a nestane se vám, že byste naletěli překupníkům nebo podvodníkům. Právní servis celý proces prodeje ještě trochu zpomalí. Nedokonalá propagace a nutnost vše zařizovat osobně celý proces zpomalují. Nakonec se tak z rychlého prodeje může stát nutnost živit nemovitost ještě po několik dalších let.  

Nejrychleji prodáte nemovitost pomocí výkupu bytů. Zde také získáte bezplatný právní servis.