Plusové body, které zvyšují cenu nemovitosti

Přemýšlíte o brzkém prodeji své nemovitosti? Podívejte se na kladné body, které vám přihrají tisíce nebo desetitisíce navíc. Co kladně ovlivňuje cenu, kterou za svou nemovitost dostanete?  

Odhadce nemovitosti, nebo přímo výkup 

Abyste si konkrétně vyzkoušeli, jak je na tom vaše nemovitost, můžete kontaktovat soudního znalce, nebo se obrátit na výkup bytu. Tato společnost zajišťuje výkup nemovitosti a konkrétně stanoví cenu, kterou za vaši nemovitost může nabídnout. Některé plusové body vám mohou přinést až několik desítek tisíc oproti ceně, kterou možná nyní máte na mysli. Jaké faktory hrají roli?  

Lukrativní pozice v centru města 

Nachází se vaše nemovitost v centru města? V tom případě získáváte až dvacet pět procent navíc oproti ceně, kterou by váš byt měl v případě, že by byl na periferii. Lokace nemovitosti je klíčová a mnoho klientů zajímá nejvíce. Dopravní obslužnost, občanská vybavenost, tyto prvky jsou v centru města většinou na špičkové úrovni.  

Světlý byt 

Jedná se o byt, který je prostorný a jeho orientace vůči světovým stranám zajišťuje jeho dostatečnou světelnost? I zde dostáváte plusové body. O takové nemovitosti je mezi lidmi přirozeně větší zájem, takže se tento prvek propíše i do ceny, kterou dostanete vy, jakožto původní majitel.  

Blízko parku nebo zeleně? 

Nabízí se otázka, zda je to výhodou nebo nevýhodou. Vždy záleží na posouzení konkrétní lokality. Jestliže je zeleň menšího rozsahu, jedná se většinou o velkou výhodu. Naopak pokud se jedná o budovu na okraji sídliště, je to spíše nevýhoda.  

Zaměstnanost v okolí 

Člověk by ani netušil, co vše se může propsat do ceny vaší nemovitosti. Lidé se ale stěhují do perspektivních krajů a lokací. Pokud se tedy jedná o místo, kde je nízká nezaměstnanost a nabídka pozic převyšuje poptávku, můžete se opět těšit na vyšší cenu nemovitosti.  

Za svou nemovitost můžete získat skutečně vyšší cenu.