Jak ušetřit při koupi televize 

Plánujete nákup nové televize, ale nemáte dostatek financí na pořízení modelu, který si představujete? Nemusíte se nutně svého elektronického mazlíčka vzdávat, v následujícím článku vám přineseme několik základních tipů, které vám s koupí zařízení pomůžou a zároveň umožní úsporu vašeho rozpočtu. 

Televize z druhé ruky 

Pravděpodobně nejčastěji využívanou možností jsou nákupy elektroniky z druhé ruky. Pokud nemáte dostatek financí na koupi nového televizoru, poptejte se známých a kamarádů, jestli se zrovna nezbavují svého staršího modelu. Jestliže v okruhu nejbližších nepochodíte, můžete navštívit také různé inzertní portály na internetu nebo se porozhlédnout v bazarech v blízkosti vašeho bydliště. 

Slevy a výprodeje 

Varianta slev a výprodejů nabízí menší finanční úsporu než bazarové nákupy, ale stále může přinést velmi významné úspory. Velcí i lokální prodejci v různých akcích nabízejí modely elektroniky se slevami ve výši až desítek procent z běžných cen. Udělejte si proto detailní přehled o dostupných promoakcích a nakupujte vždy za zvýhodněné ceny. 

Porovnání cen 

S předchozím bodem souvisí také srovnávání dostupných cen na trhu. Poté co si svůj vysněný model vyberete, nezapomeňte porovnat jeho cenu napříč celým trhem. U jednotlivých prodejců se často pořizovací částka může velmi výrazně lišit a výběrem nejvýhodnější varianty zásadně ušetříte. 

Neznámé značky 

Poslední námi doporučenou variantou je sázka na méně známé značky. Ty typicky pocházejí z Asie a nabízejí parametrově velmi zajímavou výbavu za slušné ceny. Pokud netrváte na prvotřídní kvalitě komponent od světoznámých výrobců, zkuste dát těmto produktům šanci. Vždy však ověřte zkušenosti reálných uživatelů a nastudujte před koupí recenze. Nízká cena se totiž logicky často odrazí na nižší kvalitě.