Konec papírovým stravenkám. Kdy e-stravenky zamíří do vaší peněženky?

Lidé si své zaměstnání vybírají na základě benefitů. Samozřejmě, lákavý a přesvědčivý je i plat, ale benefity taky hrají svou roli. Mezi stále žádanější benefity patří stravenky, které si lidé opravdu oblíbili. Podle aktuálních výsledků průzkumu dvě třetiny zaměstnanců platí stravenkami minimálně třikrát týdně, jedna pětina jimi platí každý den. Ať už však stravenky používáte denně nebo jednou týdně, musíte se připravit na změnu. Zanedlouho všechny papírové stravenky zmizí a budou nahrazeny e-stravenkami.

Jak jsme zmínili, stravenky jsou velice žádaným benefitem. Mnohým lidem však vadí, že jich mají vždy plnou peněženku. Právě tito lidé ocení, že se stravenky v papírové podobě ztratí a že budou nahrazeny takzvanými e-stravenkami. Bude se jednat o elektronické karty, které budou fungovat jako klasické bezkontaktní kreditní karty. Každý měsíc na ně bude připsána částka stravenek, kterou máte obdržet, a budete s ní moct platit.

Jedná se o jistou inovaci, se kterou se už mnoho zaměstnanců potýká. E-stravenky se dostaly do mnohých peněženek zhruba v dubnu. Zanedlouho se jistě rozmnoží do všech peněženek zaměstnanců, kteří mají tento benefit.

Kolik lidí v současné době pobírá stravenky?

V nedávné době se světu ukázal zajímavý průzkum, který má na starosti společnost MasterCard. Jednalo se o průzkum stravenek na našem trhu. Zjistilo se, že stravenky pobírá 1,3 milionů zaměstnanců, což dokazuje, že stravenky jsou stále na prvních příčkách žebříčku nejoblíbenějších benefitů.

Výhodné jsou pro zaměstnance i pro zaměstnavatele

Je nutné dodat, že stravenky jsou výhodným benefitem i pro zaměstnavatele. Jsou to totiž daňově uznatelné náklady, které lze uznat až do 55%ˇjejich hodnoty. Zbytek si doplácí samy zaměstnanci.

Jak jsme zmínili, stravenky se používají dnes a denně. Někteří jimi platí každý den, jiní jimi platí jednou do týdne.