Lidé spravují své bankovní účty online. Stále jich přibývá

Pokud máte svou vlastní platební kartu, máme dotaz – jak často používáte internetové bankovnictví? Najdou se ještě ti, kteří svůj bankovní účet spravují přes pobočky, nikoli online? Hit v podobě internetového bankovnictví oslovuje čím dál více lidí. Z aktuálních průzkumů vyplývá, že už dvě třetiny lidí spravují svůj účet online. Nemůžeme se tomu divit, vždyť se jedná o rychlejší a pohodlnější způsob, jak si své finance udržet pod kontrolou. Navíc banky nyní spouští i své aplikace do chytrých telefonů, které jsou tak přehledné, že se v nich finance kontrolují a spravují mnohem jednodušeji a lépe.

I když neustále přibývá aplikací, které jsou skutečně rychlé a přehledné, internetové bankovnictví má stále trochu navrch. To však vůbec nevadí, stále je to jednodušší způsob, jak spravovat své účty a finance, který zároveň šetří čas. Vzpomínáte si, jak jste se všemi problémy museli zamířit na příslušnou pobočku?

Z nedávného průzkumu také vyplývá, že oline bankovnictví ovládá už skoro sedmdesát procent Čechů, což je fantastické! Oproti roku 2012, kdy online bankovnictví ovládala sotva polovina, je to obrovský skok kupředu.

Češi díky tomu patří k vyspělejším zemím Evropy

To, že používáme tak často a hodně internetové bankovnictví, nás dostává mezi nejvyspělejší země Evropy. Ukazuje to totiž, že jsme připraveni na inovace, které nám svět nabízí. V současné době patříme k evropskému nadprůměru.

Lidé zřejmě používají internetové bankovnictví proto, že jim přijde rychlé, přehledné, zároveň šetří čas. Ostatně máme stále k dispozici pevný nebo mobilní internet, což nám také dává jistou svobodu. Za posledních deset let vzrostl počet uživatelů online bankovnictví nejrychleji v Evropské unii.

Jsme lepší než Německo či Polsko

V evropském měřítku jsme se octli na dvanácté příčce. Za námi se nachází naši sousedi, jako je Německo, Polsko nebo také Slovensko.