Proč tolik platíme za energie? Důvodem jsou naše zlozvyky, odbourejme je

Určitě jste zaregistrovali, že dodavatelé energií zvýšili ceny za dodávané energie. Bohužel se jedná o nejcitelnější zdražování za poslední měsíce, během kterého došlo ke zdražení i o desítky procent. Ti, kteří dlouho neváhali, změnili svého dodavatele energií za výhodnějšího, bohužel mnozí to nestihli, než začala topná sezona, a nyní nemohou vycouvat. Tedy mohou, ale bude je to dost stát. Raději tedy přečkávají a snaží se na energiích ušetřit. I když se to zdá být nemožné, nemožné to není. Stačí, když odbouráme své zlozvyky.

Pokud se rozhodneme odbourat naše zlozvyky, zjistíme, jak moc dokážeme ušetřit. Odbourání zlozvyků není těžké, když si je umíme pojmenovat. Proto si je pojmenovat pojďme.

1) Usínáme u zapnuté televize

Ano, dřívější noci (tedy dřívější příchod tmy) je náročný, člověka to uspává, i když se snaží vydržet alespoň do devíti hodin. Bohužel tento posun v čase způsobuje, že usínáme u televize, která však neustále běží. Pokud nemáme drahou polovičku, která nám televizi vypne, často televize běží celou noc, a to je, panečku, elektřiny!

Usínání u zapnuté televize je důvod, proč neustále platíme takové sumy za energie. Tedy je to jeden z důvodů.

2) Závěsy či záclony přes topení

Jelikož začala topná sezona, mnozí lidé topí o sto šest. Některým se však dlouhodobě nedaří vytopit místnosti, v nichž tráví svůj čas. Přidávají a přidávají na topení, ale stále není takové teplo, po jakém by toužili. Problém může být v tom, že je přes topení přehozený závěs, do něhož se všechno teplo vstřebává. Zkuste tedy závěs odkrýt a teplo vás rázem doslova praští do obličeje.

Při topení však děláme více chyb. Například dlouhé hodiny větráme, i když topíme, nebo nemáme za topením hliníkovou folii, která by zabraňovala vstupu tepla do stěn, ale naopak by teplo odrážela do interiéru.