Rozhodli jste se prodat nemovitost? Víme, na co nezapomenout

Když chtějí lidé investovat, pak investují do nemovitostí. Nemovitosti jsou totiž synonymem zlatého dolu, i když je s nimi taky pořádná práce. V současné době si většina lidí stěžuje na to, že nemovitosti jsou velice drahé. To je bohužel fakt. Pokud však nabídnete na trhu nemovitost, která bude za skvělou cenu, ruce vám za ni budou líbat. Když se vám podaří nemovitost prodat, po velké vlně radosti přijde také kupa povinností a řada věcí, jež se musí vyřešit. Víte, na co nezapomenout při prodeji nemovitosti? 

Pokud si chcete usnadnit práci, doporučujeme se obrátit na realitní kancelář, která vám s případným prodejem nemovitosti pomůže, ovšem za její služby bude cena navýšená. I když si však realitka něco naúčtuje, vám opadne kupa povinností a starostí. Jestliže ale nechcete navyšovat cenu o provizi realitní kanceláři a o její služby, poradíme vám, na co nezapomenout.  

Mějte podepsanou rezervační smlouvu 

Má někdo o vaši nemovitost opravdový zájem? Abyste se ujistili, že vám během týdne daný člověk nevycouvá, dejte mu podepsat takzvanou rezervační smlouvu, která se zpravidla podepisuje před kupní smlouvou. Povinnosti takové rezervační smlouvy stanovujete čistě jenom vy, má to však být taková pojistka, aby vám zájemce neutekl a vy jste tak po týdnu museli začít s nabízeným nemovitosti znovu.  

Připravte si předávací protokol 

Pokud opravdu dojde k prodání nemovitosti, připravte si také předávací protokol. Kupní smlouva pojednávající o koupi bytu nebo jiné nemovitosti sice může být stvrzena podpisem, ale mějte raději stvrzeno i to, že došlo k předání nemovitosti. Takzvaný předávací protokol bude obsahovat skutečný stav předávané nemovitosti, vyhnete se tak budoucím případným problémům. Do předávacího protokolu nezapomeňte uvést například stavy měřičů energie nebo skutečně stavy spotřebičů a podobně.