Kde nakoupit kryptoměny? Tipy na nejlepší směnárny

Rozhodli jste se investovat své úspory do kryptoměn? Možná se ptáte, kde se dají koupit, pokud si je nechcete sami těžit. Samozřejmě samotné těžení je trochu atraktivnější, ale ne všichni mají čas na to, aby ho vložili do těžby kryptoměn. Kryptoměny mohou samozřejmě nakoupit, a to konkrétně ve směnárnách.  

Pokud už nad kryptoměnami uvažujete delší dobu, víte, že takových směnáren existuje nespočetně mnoho. Která konkrétní směnárna stojí za to, kde nakoupíte kryptoměny za nejlepší ceny? 

Btitpanda 

Jednou takovou směnárnou je směnárna Bitpanda, které se často přezdívá evropská Coinbase. Je to dnes velmi oblíbený směnárna, kde zakoupíte celou řadu kryptoměn. Mezi nabízenými kryptoměnami najdete například kryptoměnu Ripple, samozřejmě Bitcoin nebo třeba Ethereum. Platit zde můžete jak USD, tak třeba librou, případně eury.  

Celý nákup kryptoměn je zde velmi snadný, má to jednoduché uživatelské rozhraní. Využít tuto směnárnu doporučujeme hlavně těm, kteří chtějí koupit velké portfolio kryptoměn nebo kteří chtějí využít služeb evropského poskytovatele.  

Bitstamp 

Další skvělou směnárnou kryptoměn je Bitstamp. Jedná se o jednu z nejstarších směnáren kryptoměn, ovšem to neubírá na její kvalitě. V současné době nabízí směnárna opravdu velký seznam altcoinů, k nimž patří například Ripple nebo kryptoměna Litecoin. Pokud požadujete vysokou likviditu a nechcete platit příliš vysoké poplatky, pak je pro vás tato směrnárna kryptoměn jako dělaná.  

Coinbase 

Již zmiňovaná směnárna Coinbase je další doporučovanou. Je skvělá i pro začátečníky, zejména směna Bitcoinu je zde velmi jednoduchá. Jsou zde poměrně nízké poplatky, umožňuje se nakupovat s pomocí bankovního převodu nebo karty. Ovšem pokud chcete nakupovat kryptoměnu a platit kartou, doporučujeme si zkontrolovat, zdali si vaše banka účtuje poplatky za mezinárodní platby, aby se vám to výrazně neprodražilo.