Banky nedávno zjednodušily platby přes internet

Už dávno se neplatí hotově. Lidé dnes upřednostňují platit kartou. Je to pohodlnější, rychlejší, taky praktičtější způsob, ovšem stále není možné platit kartou kdekoli. V případě, že platíte často kartou, vyplatí se mít sjednané takzvané internetové bankovnictví. Právě v něm vidíte, kolik jste utratili, a máte své peníze pod kontrolou. Navíc si v internetovém bankovnictví můžete zadávat i takzvané internetové platby, které jsou dnes velmi trendy. Dokonce ještě více než placení kartou v kamenných prodejnách.  

Doba jde neustále dopředu, neustále se všechno zrychluje. Lidé chtějí mít zboží u sebe co nejrychleji, ale nemají čas na nakupování v kamenných prodejnách. Raději si o polední pauze nakoupí přes internet a rovnou přes internet i zaplatí. To jim podstatně usnadňují banky, které nedávno opět zjednodušily platby přes internet.  

Placení pro ty, kteří často využívají k placení převod z účtu, nikdy nebylo jednoduší. Už nemusíte vyplňovat řadu údajů, stačí zadat jen přihlašovací údaje do svého internetového bankovnictví. Tak snadné to je.  

Platba bankovním převodem je poměrně oblíbená 

Banky dělají pravidelně průzkumy, aby zjistily, jaký způsob platby je nejoblíbenější. Lidé mají celkově tři možnosti, a sice buď mohou platit platební kartou, to ostatně využívá nadpoloviční většina klientů bank, poté mohou platit prostřednictvím Google Pay a Apple Pay, to využívá pouze deset procent klientů, a samozřejmě mohou využívat platby bankovním převodem, což je stále poměrně oblíbené. A právě to se rozhodly banky klientům zjednodušit, co nejvíc to půjde.  

Za změnami stojí evropská směrnice o platebních službách 

Banky by samozřejmě nijak neměnily své platby přes internet, ovšem musely to udělat – nařídila jim to nová evropská směrnice o platebních službách, kterou můžete znát pod zkráceným názvem PSD2. Nabyla platnost prvním lednovým dnem, bankám tímto ustanovila možnost nepřímého zadání platebního příkazu.