Do kryptoměn investuje stále více Čechů

Úderem koronavirové krize se většina Čechů rozhodla své dosavadní úspory investovat. Na vině nebyl tak strach z nejistoty, ale spíše touha vyhnout se zjištění, že úspory pojedla inflace. K tomu sice zatím nepřišlo, ale zvyšování inflace je záležitost několika měsíců stejně jako zvyšování daní. Kromě nemovitostí a akciového trhu se většina lidí upnula do světa kryptoměn. Podle dosavadního průzkumu do nich investovalo osm procent Čechů a stále se v investování nepolevuje. Zmiňované průzkumy také ukazují, že tou nejoblíbenější z nich je Bitcoin.  

Ostatní kryptoměny nejsou takovým lákadlem 

Důvodem toho, že zájem o ostatní kryptoměny není tak obrovský jako o zmiňovaný Bitcoin, je především to, že nejsou tak známé. I když se do Etherea nebo Litecoinu investuje taky, nejsou investice v těchto případech tak vysoké.  

Díky úspěšné vlně, kterou kryptoměny nyní sjíždí, se počet investorů do virtuální měny za poslední dva roky téměř zdvojnásobil. S tím jde ruku v ruce i snížený počet těch, kteří o kryptoměnách zatím nic nevědí. Počet takzvaných “neználků” klesl o patnáct procent.  

Co zajímavého průzkum ještě odhalil? To, že o investici do kryptoměn uvažuje stále více mužů než žen. Mužů má být dokonce až čtvrtina z celkové populace žijící na území Česka.  

Jsou lidé, kteří kryptoměnám nevěří 

Samozřejmě se stále najdou jedinci, kteří nejsou zastánci kryptoměn a kteří do nich nakonec neinvestovali, i když o jejich koupi dlouhou dobu uvažovali. V mnoha lidech stále ještě převládá více nedůvěra, nestabilita nebo riziko, které kryptoměny nesou na svých bedrech.  

Většina lidí, která se zúčastnila průzkumu, však tvrdí, že kryptoměny mají budoucnost a že budou i v budoucnu velmi využívané. Věří tedy v jejich potenciál a nevidí v tom pouze zisky.