Jak ušetřit za nákupy hraček pro děti 

Nakupujete svým ratolestem hračky, ale trápí vás jejich velmi ceny, které jsou pro váš rozpočet nepřijatelně vysoké? Připravili jsme pro vás pět tipů, díky kterým můžete při nákupech snadno ušetřit. 

Hračky z druhé ruky 

Velmi oblíbenou a cenově výhodnou variantou je pro mnoho dnešních rodičů nákup již použitých hraček. Zkuste se ve svém okolí poptat, zda kamarádi nebo příbuzní neprodávají hračky po svých odrostlých dětech a domluvte se na oboustranně výhodné ceně. Použít můžete případně i různá internetová tržiště a bazary, kterých je na výběr celá řada. 

Výroba hraček 

Pokud patříte mezi manuálně zručné jedince, zkuste popřemýšlet nad vlastnoruční výrobou hraček. Fantazii se meze nekladou, takže můžete použít různé materiály od dřeva až po syntetiku. Dejte si však vždy pozor na to, aby vyrobené hračky byly bezpečné a neohrožovaly zdraví vašeho dítěte. 

Slevy a výprodeje 

Pokud chcete nakupovat nové hračky v běžných obchodech, zaměřte se na dostupné cenové akce a výprodeje. Prodejci velmi často snižují ceny i o několik desítek procent a pokud na pořízení vyloženě nespěcháte, jistě se vám vyplatí na tyto akce čekat. 

Porovnání cen 

S předchozím bodem souvisí také porovnání cen vybraných hraček v jednotlivých obchodech. Často se podstatně liší a vy byste proto měli vždy vybírat nejvýhodnější varianty. Použít k tomu můžete například internetové cenové porovnávače. 

Nákup v zahraničí 

Pokud bydlíte v pohraničí nebo rádi cestujete, zkuste popřemýšlet také nad možností nákupu hraček v zahraničí. Některé konkrétní produkty mohou mít díky rozdílným tržním podmínkám jiné ceny než v tuzemsku. Nákupy ze zahraničí můžete samozřejmě realizovat i přes internet. Důležité je vždy počítat také s cenou dopravy a případnými celními poplatky za dovoz.