Začněte šetřit na daně už nyní. Jinak si budete muset půjčit

Letošní daně nebyly žádná sláva. Pokud nemáte daňovou účetní nebo daňového poradce, platilo pro vás, že jste museli odevzdat růžový formulář s vypočítanými daněmi do 3. dubna, tedy po velikonočních svátcích. Drtivá většina skutečně daně odevzdala, tudíž se vyhnula sankcím. Čemu se však nevyhnula, bylo zaplacení daní. Bohužel se mezi námi objevili ti, kteří neměli na daně našetřeno, proto si museli půjčit. Od koho si půjčovali a kdo si půjčoval? Všem vám prozradíme.

Daně jsou každým rokem nepříjemnou událostí, která je však povinností. Stejně jako každý rok, tak i letos se podnikatelé v konečném důsledku shodli na tom, že daně jsou příliš vysoké a že by mělo dojít k jejich snížení. A stejně jako každý rok, tak i letos se podnikatelé snažili své daně co nejvíce snížit. K tomu jim dopomohli mnohé daňové slevy, daňová zvýhodnění nebo výdaje uplatněn paušálně.

Zhruba každý devátý podnikatel začal uvažovat o takzvaném daňovém ráji. O tomto ráji každým rokem uvažuje velká spousta podnikatelů, ale zatím ho využívá jenom jedno procento živnostníků.

Kdo si letos na daně musel půjčit?

Bohužel mnoho lidí nepředpokládalo, že budou platit na daních tolik. Zhruba každý osmý podnikatel si musel na zaplacení daní půjčit. Většinou se jednalo o půjčky od rodiny či kamarádů, protože se nikdo nechce kvůli daním zadlužovat. Pokud však podnikatelé nechtěli dostat svou rodinu do finanční tísně, požádali o půjčku banky či nebankovní instituce.

Co udělat proto, abych si příští rok nemusel půjčovat?

Abyste si nemuseli půjčovat příští rok na zaplacení daní, začněte na ně šetřit už nyní. Stačí, když si budete stranou odkládat zhruba tři tisíce korun co měsíc, to by vám mohlo na zaplacení daní stačit. Pokud si odložíte více, je to jenom dobře, aspoň se potom náležitě odměníte. Navíc tři tisíce korun měsíčně není žádná hrůza, hlavně vám tato částka pomůže vyhnout se příští rok zbytečným dluhům.