3 tipy, jak ušetřit za potraviny

Potraviny pro všechny členy naší domácnosti představují nejvýznamnější zásah do rodinného rozpočtu. Když se nám podaří ušetřit za stravu, získáme více volnosti pro naše aktivity a radosti. Jak na to?  

Trvalé šetření 

Není nic horšího, než se na úsporná řešení vrhnout překotně a dočasně. Naopak, vždy bychom měli přemýšlet alespoň v horizontu několika měsíců nebo let. Když se naučíme šetřit na potravinách a pracovat s nimi efektivně, přinese nám to trvalý užitek. Budeme si moci dovolit sportovní aktivity, nebo se radovat z koupě potřebných i volnočasových věcí. Následující tipy představují fígle, jak ušetřit trvale.  

Nakupujte jen to, co skutečně sníte 

Dobře plánovat nákupy je základ rodinného rozpočtu. Vždy se domluvte, kdo bude v dané období nakupovat. Na tomto člověku bude následně to, aby vybral potraviny pro celou domácnost. Je potřeba nakupovat tak, aby bylo dostatek potravin, ale abyste zároveň nic nevyhazovali. Nekupujte tak například mnoho potravin, které se rychle zkazí.  

Úsporné tipy 

Nyní se opět dostávají do popředí recepty našich babiček, které dokázaly vyjít i z mála. Můžete si péci svůj vlastní chleba, péci buchty místo nákupu sladkostí, nebo se obklopit sezónními potravinami od místního farmáře. Najděte si způsob, který bude vyhovovat jen vám. Nezapomeňte si také vyrobit vlastní ghí. Je to levný způsob, jak získat kvalitní produkt na smažení i namazání na pečivo. A vydrží i rok! 

Nové recepty 

Bez nových receptů se zřejmě neobejdeme. Pohledejte v kuchařkách, hledejte na internetu. Nyní se snažte nalézt recepty, které nasytí celou rodinu, ale zároveň nevyždímají váš rozpočet. Budete klidně raději vařit teplou večeři, jen abyste mohli dopřát kvalitní jídlo za rozumnou cenu celé rodině po celý měsíc.  

Ušetřit za potraviny dokážete v případě, že se zaměříte na trvalá řešení. Nebojte se a vydejte se do neznáma. Uspějete!