Největší chyby při prodeji nemovitosti

Prodat nemovitost je někdy mnohem snadnější, než by se mohlo zdát. Dobře si propočítejte jednotlivé varianty a následně se vyvarujte nejčastějším chybám, které mohou nastat.

Výkup nemovitosti je nejrychlejší způsob

Pokud hledáte možnost, jak za svou nemovitost získat maximální částku, a to bez čekání, obraťte se na výkup nemovitosti. S touto možností mnoho lidí nepočítá, což je velká chyba. Výkup bytu, domu nebo pozemku totiž znamená finance v krátkém časovém úseku, a to téměř bez starostí. Po podpisu smlouvy je vám částka vyplacena na váš účet. Téměř nikdo neví, že za výkup nemovitosti neplatíte firmě žádné provize z prodeje, žádné skryté poplatky. Vše je vyřízeno rychle a druhý den máte peníze na účtu.

Nejhorší je čekat

Jelikož je výkup rychlý, mnoho lidí v něm vidí skryté překážky. Tak to ale není. Jedná se o způsob, jak mít vše ihned připraveno – za své finance si okamžitě můžete pořídit to, co potřebujete. Proč čekat dlouhé měsíce, až se realitní kanceláři podaří prodat váš pozemek nebo byt? Proč platit velké provize realitce, o které nic nevíte. Mnohem lepší je mít své jisté. A to ihned.

Prodej na vlastní pěst představuje riziko

Přejete si svou nemovitost prodat na vlastní pěst a nikoho k tomu nepotřebujete? Pokud máte dostatečné obchodní i právní znalosti, není to problém. Často se ale stává, že se lidé nechají napálit nepoctivými obchodníky, kteří se považují za zájemce. Dobře vypracovaná smlouva je zde základ. Jestliže jste se již rozhodli, že se rozhodnete prodat svou nemovitost na vlastní pěst, zaplaťte si alespoň dokonalý právní servis a člověka, který s vámi bude u podpisu smlouvy.

Prodej nemovitosti může být velmi složitým procesem. Nebo se můžete spolehnout na výkup, kde je všechno již zařízeno. Neplatíte žádné skryté poplatky, právní servis je zdarma a peníze máte na účtu ihned.