Do jakých akcií se dnes vyplatí investovat?

V poslední době se aktivně investuje, čemuž se nemůžeme divit. Lidé mají obavy o své úspory, bojí se inflace a nechtějí, aby je doslova “sežrala”. Proto se snaží hledat způsoby a možnosti, jak své peníze před ní uchránit. A jednou z možností je právě investice. Kromě nemovitostí, což vyžaduje krapet větší kapitál, se nabízí investice do akcií. Jaké nyní mají smysl, respektive jaké nyní stojí za zvážení? 

U. S. Bancorp

Pokud nechcete sázet na technologické akcie, které zanedlouho budou čelit nemalým daním, nabízí se investice do bankovního sektoru. Konkrétně máme na mysli U. S. Bancorp, co je jedna z nejefektivnějších a také nejziskovějších firem v celých Spojených státech. Z dlouhodobého pohledu se jedná o něco opravdu výnosného a výhodného, nad čím se nevyplácí jen mávnout rukou. I po stránce návratnosti je totiž doslova trefou do černého.  

Intercept Pharmaceuticals 

Podobnou pomyslnou jistotou ve světě akciových společností je firma Intercept Pharmaceuticals. Jedná se o společnost zaměřující se na biotechnologie, která má opravdu velký potenciál. Ten lze dokonce vyčíslit, a to na pětatřicet miliard dolarů.  

V současné době společnost pracuje na několika lécích, které by, pokud by byly schváleny, jí přinesly opravdu nemalý úspěch. Využijte toho a investujte do ní zavčasu, ať se posléze radujete jenom ze stále se zvýhodňujících zisků.  

Okta 

Za zmínku stojí také společnost Okta, který se zaměřuje na vývoj a provoz cloudového systému pro správu identit. Zejména v době koronaviru našla společnost opravdu velkou spoustu využití, což se projevilo na zvýšeném zájmu o akcie společnosti. Rostoucí prodej přinesl navýšení až o padesát procent. Výnosy z předplatného poté činily tutéž sumu.  

Očekává se, že právě tato společnost má před sebou velice zářnou budoucnost. A bylo by škoda pozitivních prognóz nevyužít ve svůj prospěch, ne?