Jak ušetřit za potraviny? 

Prakticky každý se nyní snaží ušetřit nějakou tu korunu. Časy jsou zlé, řekl by nejeden člověk. A tak na scénu nastupuje nejen úspora za elektřinu a další energie, ale také se snažíme šetřit na potravinách a dalších podobných věcech. Pokud vám dělá problém právě jídlo (zkrátka se nedokážete hlídat při procházení uliček v supermarketech), osvojte si několik níže uvedených triků, které vám pomohou držet rodinný rozpočet na uzdě. 

Nakupování podle seznamu se vyplácí 

Věděli jste, že právě potraviny jsou tím největším výdajem v celém rodinném rozpočtu? Na každého Čecha připadá průměrně stokoruna na den. Celkově tak průměrně za potraviny utratíme zhruba tři tisíce korun měsíčně. S rostoucí inflací samozřejmě tento průměr logicky roste. Proto se snažte nakupovat s vědomím a ideálně také se seznamem.  

Takzvané plánované nakupování hraje klíčovou roli při úspoře financí za jídlo. Pokud si naplánujete jídelníček, budete moc dobře vědět, po čem v obchodě sáhnout a co raději nechat na pultech. Navíc tím, že budete držet v rukou seznam, vás to nezavane jinam. Je to taková psychologická hra, která funguje.  

Věrnostní programy pomohou s šetřením 

Kromě nakupování podle seznamu se vyplácí také věrnostní programy, které mohou velkou měrou pomoct s šetřením. Zvýhodněné nabídky to mají ostatně v popisu práce. Využívejte proto nejrůznějších členských kartiček a věrnostních akcí, sbírejte body a získejte další bonusy, které mohou snížit útratu alespoň o něco.  

Mimochodem, věděli jste, že se vyplatí chodit nakupovat během večera? I touto dobou totiž přichází v platnost nejrůznější večerní slevy například na uzeniny, maso nebo čerstvé pečivo, aby se tím snížilo množství vyhazovaného. 

Vlastní úroda = spokojený život i peněženka 

Máte možnost pěstování si vlastní úrody? Ekonomicky výhodné je také pěstování vlastní zeleniny. Ocení to život, respektive zdraví, také peněženka. Právě ovoce a zelenina jsou totiž po stránce své ceny nejrychleji rostoucí, bohužel bez nich prakticky nedokážeme být, protože jsou zdroji důležitých vitamínů a minerálních látek.